PŚ w Pokljuce. Elvira Oeberg ze zwycięstwem. Żuk z trzema pudłami

12:17, 07.01.2023 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 13:01, 07.01.2023

Elvira Oeberg wygrała drugie z rzędu zawody Pucharu Świata. Szwedka powiększyła swoją przewagę wypracowaną podczas biegu sprinterskiego. Na drugim stopniu podium zameldowała się Dorothea Wierer. Trzecia pozycja przypadła w udziale Julii Simon. To kolejne podium Francuzki. Kamila Żuk zajęła 22., a Joanna Jakieła 47. miejsce.

© Thibaut/IBU

Podczas pierwszego strzelania prawie wszystkie zawodniczki z czołówki popisały się bezbłędnym strzelaniem. Na czele widniały nazwiska Elviry Oeberg, Julii Simon oraz Dorothei Wierer. Druga wizyta na strzelnicy przyniosła karną rundę dla Francuzki, podczas gdy jej rywalki wciąż nie popełniły żadnego błędu. Prowadziła Elvira Oeberg z 11-sekundową przewagą nad Wierer.

Włoszka jednak nie zdołała dogonić Szwedki i podczas trzeciej wizyty na strzelnicy zanotowała jedno pudło. Przekreśliło to jej szansę na walkę o zwycięstwo. Julia Simon także nie odnotowała bezbłędnego strzelania i na czwartą rundę wyruszyła dopiero na 5. pozycji ze stratą aż 40 sekund. Ostatnie strzelanie wykonała jednak na tyle szybko, że udało jej się przesunąć na trzecią pozycję. Wierer oraz Oeberg były bezbłędne i to one zameldowały się na dwóch pierwszych miejscach. Szwedka pokonała Włoszkę o nieco ponad 17 sekund. Czwartą pozycję zajęła Paulina Batovska-Fialkova, a piątą Marketa Davidova.

Niezły start Kamili Żuk

Całkiem dobrze zaprezentowała się dziś nasza reprezentantka - Kamila Żuk. Polka, mimo trzech karnych rund, straciła jedynie 7 pozycji i ostatecznie zajęła 22. miejsce. Wszystkie błędy popełniła podczas strzelania w pozycji leżącej. W "stójce" Kamila była bezbłędna. Z dobrej strony pokazała się dziś także Joanna Jakieła. Zawodniczka walcząca z chorobą miała tylko jedno pudło i ostatecznie zajęła 47. miejsce.