PŚ w Ruhpolding. Elvira Oeberg pokonała Olsbu Roeiseland. Żuk najlepsza z Polek

16:01, 12.01.2022 Tomasz Lutek Aktualizacja: 16:22, 12.01.2022

Elvira Oeberg wygrała sprint rozgrywany w ramach biathlonowego Pucharu Świata w niemieckim Ruhpolding. Drugie miejsce zajęła Marte Olsbu Roeiseland. Podium uzupełniła Dorothea Wierer. Najwyżej z naszych reprezentantek uplasowała się Kamila Żuk. Polka zajęła 28. pozycję.

© Thibaut/IBU

Sprint kobiet zainaugurował przedostatni weekend Pucharu Świata przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Na starcie stanęło aż 112 zawodniczek w tym 4 biało-czerwone.

Pojedynek na szczycie

Pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyły ze sobą dwie najlepsze zawodniczki obecnego sezonu, Marte Olsbu Roeiseland i Elvira Oeberg. Norweżka wystartowała wcześniej i po bezbłędnym strzelaniu wydawało się, że po raz kolejny uniesie ręce w geście triumfu. Młoda Szwedka nie pozostała jednak dłużna bardziej doświadczonej rywalce i również wszystkie pociski umieściła w tarczy. Ponadto na całej trasie notowała najlepsze czasy biegowe. Ostatecznie pokonała liderkę Pucharu Świata o 21,6 sek. Trzecia była Dorothea Wierer ze stratą 29,7 sek. Włoszka, dla której to pierwszy tak dobry start od dawna, podobnie jak będące przed nią zawodniczki strzelała "na czysto".

Fatum Białorusinki

Czwarte miejsce zajęła Dżinara Alimbekawa (0). Co ciekawe, zdarzyło się jej to już sześciokrotnie w obecnym sezonie. Na dalszych pozycjach sklasyfikowano: Justine Braisaz-Bouchet (1), Lisę Theresę Hauser (0), Anais Bescond (0), Swietłanę Mironovą (0) oraz ex aequo Linn Persson (0) oraz Monę Brorsson (1).

Dwie Polki z punktami

Przyzwoity występ zaliczyły nasze reprezentantki. Dwie z nich zanotowały lokaty w czołowej "40" i powiększyły swój dorobek punktowy. Kamila Żuk była 28, a Monika Hojnisz-Staręga 31. Panie myliły się na strzelnicy po jednym razie, ale zobaczymy je w biegu pościgowym. Natalia Tomaszewska (1) zajęła 94 miejsce, natomiast Anna Mąka (3) 96.