Juniorzy rozpoczęli sezon. Pozytywny sygnał od polskiej kadry

18:56, 10.12.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 11:51, 12.12.2021
reo

W piątek zostały zainaugurowane zmagania w zawodach z cyklu IBU Junior Cup. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Polski. Najlepiej z nich spisali się Konrad Badacz oraz Klaudia Topór. Biathloniści z biało-czerwonej kadry biathlonowej z bardzo dobrej strony pokazali się na trasie.

Bieg juniorów

Juniorzy rozpoczęli zimę 2021/2022 od biegów indywidualnych. Panowie mieli do pokonania dystans 15 kilometrów. Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Konrad Badacz. Urodzony w 2003 roku zawodnik trzykrotnie spudłował i zaprezentował bardzo wysoką formę biegową (7. czas). To dało mu 10 miejsce. Dwudziesty pierwszy był dziś jeszcze młodszy Fabian Suchodolski, który zanotował skuteczność 18/20. 17-latek pobiegł nieco wolniej (44. wynik), ale to i tak naprawdę bardzo pozytywny rezultat.

Odpowiednio na 25. i 26. lokacie uplasowali się Jan Guńka i Marcin Zawół. Obaj mistrzostwie świata juniorów młodszych pięciokrotnie mylili się podczas czterech pobytów na strzelnicy. Na trasie za to pokazali niezwykle solidną dyspozycję. Guńka uzyskał bowiem ósmy, a Zawół piąty czas biegu. Czterdziesty szósty był Bartosz Penkała.

Bieg juniorek

W rywalizacji pań w biegu na 12,5 kilometra najlepiej z podopiecznych Łukasza Słoniny spisała się Klaudia Topór. 19-latka tylko dwa razy spudłowała, co było kluczem do uplasowania się w czołowej dwudziestce. Świetnie pobiegła Patrycja Stanek (5. czas), której nazwisko w końcowych wynikach znalazło się jednak w czwartej dziesiątce. Patrycja spudłowała bowiem aż ośmiokrotnie i została sklasyfikowana na 34. pozycji. Lokatę niżej uplasowała się Daria Gembicka (z 7 pudłami).

38. była dziś Anna Nędza-Kubiniec. Osiemnastoletnia biathlonistka podobnie jak Gembicka siedmiokrotnie spudłowała. Pozytywnie pokazała się za to na trasie - uzyskała trzynasty czas. Pięćdziesiąte piąte miejsce zajęła Barbara Skrobiszewska. Oczywiście strzelanie w pierwszym starcie sezonu nie do końca wyszło polskiej kadrze młodzieżowej. Należy jednak podkreślać dobre wyniki biało-czerwonych na trasie. Perspektywa na jeszcze lepsze rezultaty z pewnością jest.