Zamknij

Alpejski PŚ w Crans Montanie. Gut-Behrami zdecydowanie najlepsza

13:42, 24.01.2021 Mateusz Król Aktualizacja: 19:40, 24.01.2021
Skomentuj

Wczoraj druga w zjeździe, a dziś najlepsza w supergigancie. Dwudziestym ósmym pucharowym zwycięstwem w karierze Lary Gut-Behrami, zakończyła się dzisiejsza rywalizacja w Crans Montanie. Szwajcarka nie był gościnna w swoim kraju. Na podium też Tamara Tippler z Austrii oraz Federica Brignone z Włoch.

fot. AP Photo/Gabriele Facciotti

Supergigant w Crans Montanie nie należał do najłatwiejszych. Sporo świetnych zawodniczek miało problem z dotarciem do mety. To pokazała już pierwsza na liście startowej Petra Vlhova. Słoweczka wypadła z trasy. Podobnie zresztą Stephanie Venier, czy Wendy Holdener. Nieco inny los spotkał Sofię Goggie. Włoszka przejechała prawie całą trasę, a tuż przed metą nie utrzymała równowagi po skoku i ominęła jedną z ostatnich bramek. W efekcie najpierw była sklasyfikowana na drugim miejscu, ale ostatecznie otrzymała dyskwalifikację.

Klasą samą w sobie była Lara Gut-Behrami. Szwajcarska utytułowana zawodniczka pokazała, że Crans Montana to jej miejsce na ziemi. Przed rokiem dwukrotnie triumfowała tu w zjeździe. Dzisiaj osiągnęła czas 1:15,63 sek. i tylko jedna zawodniczka zmieściła się w sekundzie straty do niej. To Tamara Tippler (0,93 sek.), która dzisiaj cieszyła się z drugiego miejsca. Na podium nie zabrakło także miejsca dla Włoszki. Tym razem była to Federica Brignone. Jej strata do Lary wyniosła 1,02 sek.

Tuż za podium znalazła się kolejna reprezentantka Italii. Francesca Marsaglia walkę o trzecie miejsce przegrała z rodaczką o ledwie 0,04 sek. Spore powody do radości miała natomiast ruszająca na trasę z 33. numerem - Christine Scheyer. Austriaczka, która dotąd raz wygrała zawody PŚ w zjeździe i nigdy potem nie była w czołowej piątce, dzisiaj znalazła się właśnie za Marsaglią. To zatem jej życiowe osiągnięcie w supergigancie. Najlepszą szóstkę zamknęła Priska Nufer. Dla tej reprezentantki gospodarzy to najlepszy wynik w karierze.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%