Zamknij

Alpejski PŚ w La Thuile: Koronawirus nie przeszkodzi w rywalizacji we Włoszech (listy startowe)

19:01, 28.02.2020 Patrycja Korczewska Aktualizacja: 18:25, 29.02.2020
Skomentuj

fot. fis-ski.com

W najbliższy weekend panie zmierzą się we włoskim La Thuile, gdzie powalczą w przedostatnim supergigancie i ostatniej kombinacji alpejskiego sezonu 2019/2020 Pucharu Świata. W związku z panującym we Włoszech koronawirusem, organizatorzy zdecydowali się na ograniczenie liczby widzów. 

La Thuile po raz pierwszy organizatorem zawodów Pucharu Świata było w 2016 roku, wówczas narciarki rywalizowały w dwóch zjazdach i supergigancie. W pierwszym zjeździe na podium stanęły Lara Gut, Cornelia Hütter oraz Nadia Fanchini, natomiast w drugim to Nadia Fanchini była najszybsza, wyprzedzając Lindsey Vonn i Danielę Merighetti. W supergigancie zwyciężyła Tina Weirather, drugie miejsce zajęła Lara Gut, a trzecie Lindsey Vonn.

Po raz drugi w historii włoskie La Thuile zorganizuje zawody alpejskiego Pucharu Świata. W najbliższy weekend panie zmierzą się najpierw supergigancie, a następnie w ostatniej kombinacji tego sezonu. Sobotnia rywalizacja rozpocznie się o 10:30. Pierwszy przejazd do niedzielnej kombinacji (supergigant) zaplanowano na 11:15, zaś drugi (slalom) na 14:15.

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem na północy Włoch, większość tamtejszych władz zdecydowała o anulowaniu i przełożeniu wydarzeń publicznych. Jednak to nie dotyczy regionu Aosta, w którym znajduje się La Thuile, gdzie nie odnotowano przypadków zarażenia. Organizatorzy zawodów Pucharu Świata podjęli jedynie decyzję o ograniczeniu liczby widzów podczas weekendowej rywalizacji.

Aktualna sytuacja w klasyfikacjach

Po zeszłym weekendzie, liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata została Włoszka Federica Brignone. Drugie miejsce zajmuje nieobecna Amerykanka Mikaela Shiffrin ze stratą 73 punktów. Na trzeciej pozycji sklasyfikowana jest Słowaczka Petra Vlhova, która do prowadzącej traci 159 punktów. Za czołową trójka klasyfikacji generalnej plasują się zawodniczki ze znacznie mniejszym dorobkiem punktowym. Czwartą lokatę zajmuje Szwajcarka Corinne Suter (strata 521 pkt.), a piątą Włoszka Marta Bassino (strata 526 pkt.). Kolejne trzy miejsca zajmują trzy reprezentantki Szwajcarii. Szósta jest Wendy Holdener (strata 536 pkt.), siódma Lara Gut-Behrami (strata 708 pkt.), ósma Michelle Gisin (strata 729 pkt.). Na dziewiątej i dziesiątej pozycji sklasyfikowane są dwie zawodniczki, które z powodu kontuzji nie poprawią już swojego dorobku punktowego w tym sezonie. Są to Niemka Viktoria Rebensburg (starta 742 pkt.)  i Włoszka Sofia Goggia (819 pkt.).

Na prowadzeniu w klasyfikacji supergigantowej jest Corinne Suter (300 pkt.). 25-latka już w zeszły weekend zapewniła sobie Małą Kryształową Kulę za zjazdy. Drugie miejsce zajmuje Federica Brignone (261 pkt.), a trzecia jest Austriaczka Nicole Schmidhofer (206 pkt.).

W klasyfikacji kombinacji alpejskiej po dwóch z trzech rozegranych zawodach prowadzi Federica Brignone (200 pkt.). Wnioskując po formie, jaką Włoszka prezentuje w ostatnim czasie, wydaje się, że to ona sięgnie po drugą z rzędu Małą Kryształową Kulę w tej konkurencji. Na drugiej pozycji sklasyfikowana jest Wendy Holdener (125 pkt.), zaś trzecia jest Czeszka Ester Ledecką (100 pkt.). Będzie to ostatnia kombinacja w tym sezonie, dlatego w niedzielę poznamy triumfatorkę tej klasyfikacji.

Lista startowa supergiganta

Lista startowa kombinacji alpejskiej

Źródło: Informacje własne/skiweltcup.tv

(Patrycja Korczewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%