Zamknij

Alpejski PŚ w Sankt Moritz: Tina Weirather po drugą wygraną w super G? (lista startowa)

20:43, 08.12.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 00:01, 09.12.2017
Skomentuj

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

W minionym sezonie w Sankt Moritz rozgrywano mistrzostwa świata a teraz gości tu Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet. Jutro zostanie rozegrany drugi supergigant tego sezonu. Czy Tina Weirather pójdzie za ciosem po wygranej w Lake Louise?

W tegorocznych MŚ w supergigancie złoty medal wywalczyła Nicole Schmidhofer, której w Pucharze Świata jeszcze nigdy nie udało się zwyciężyć. Drugą pozycję zajęła Tina Weirather, a trzecią Lara Gut. W miniony weekend pierwsze zawody PŚ w tej konkurencji wygrała właśnie zdobywczyni małej kryształowej kuli za supergigant - Tina Weirather. Z pewnością będzie ona miała smaczek na kolejną wiktorię. Reprezentantka Liechtensteinu ma do wyrównania rachunki w Sankt Moritz i z pewnością będzie chciała w końcu stanąć tu na najwyższym stopniu podium.

Jutrzejszy supergigant rozpocznie się o 10:45. Miał mieć pierwotnie podwójne znaczenie, bo jego rywalizacja miała być zaliczona do dzisiejszej kombinacji, bowiem jej drugi przejazd (czyli właśnie super G) został odwołany. Ostatecznie zrezygnowano z tej opcji i kombinacja została całkowicie anulowana. To zła wiadomość dla Maryny Gąsienicy-Daniel. Nasza zawodniczka miała szanse na punkty Pucharu Świata, bo po pierwszej turze zajmowała 27. miejsce. Transmisja z supergiganta oczywiście w Eurosporcie.

Lista startowa

Supergigant rozpocznie się od przejazdu Niemki Viktorii Rebensburg. Z numerem 6. pojedzie liderka PŚ Mikaela Shiffrin, a zaraz po niej liderka klasyfikacji super G - Tina Weirather. Numer 57. na jutrzejsze zawody otrzymała Maryna Gąsienica-Daniel.

Źródło: Informacja własna

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%