W austriackim Schladming rozegrano dziś nocny slalom gigant zaliczany do alpejskiego pucharu świata. Wygrał go Szwajcar Loic Meillard przed Brazylijczykiem Lucasem Pinheiro Braathenem i Francuzem Albanem Elezi Cannaferiną. Polacy nie startowali.
Po pierwszym przejeździe prowadził Lucas Pinheiro Braathen, o zaledwie 0,06 s przed Loikiem Meillardem. Dużym zaskoczeniem były miejsca w czołówce dwóch Niemców. Fabian Gratz zajmował trzecie miejsce(stratą 0,31 s), a Anton Grammel ze stratą 0,77 s do lidera był szósty. Między nimi byli jeszcze czwarty, Austriak Marco Schwartz i piąty, Włoch Alex Vinatzer. Dominujący od kilku lat w tej konkurencji, Marco Odermatt był dopiero siódmy, ze stratą niemal sekundy do Braathena.
W drugim przejeździe fantastycznie zaatakował Alban Elezi Cannaferina, który był ósmy po pierwszym przejeździe. W drugim jednak młody Francuz, mistrz świata juniorów sprzed 3 lat, pokazał swój ogromny talent i go wygrał. Dało mu to awans aż o 5 miejsc, na pierwsze w karierze podium PŚ. Wyprzedził go dopiero Meillard. Szwajcar miał drugi czas drugiego przejazdu, co w zupełności wystarczyło do wyprzedzenia Braathena, i to aż o 0,73 sekundy.
Spory błąd w pierwszej części drugiego przejazdu popełnił Marco Odermatt, ale i tak mu to nie przeszkodziło w awansie o 3 miejsca, aczkolwiek dla niego 4. miejsce w gigancie to niewątpliwie porażka. Na piąte miejsce awansował z aż 13. Jeszcze większy awans, aż o 12 miejsc, największy w całej stawce zanotował Sam Maes. Belg awansował bowiem z 18. miejsca na szóste.
Siódme miejsce zajął Norweg Atle Lie McGrath, ósme Marco Schwarz, a dziewiąte Włoch Giovanni Borsotti. Obaj Niemcy którzy zajmowali niespodziewane miejsca w czołówce znacznie spadli. Grammel na dziesiąte miejsce, a Gratz na jedenaste.
To 8. zwycięstwo w karierze w PŚ Meillarda, ale pierwsze w tym sezonie, choć już 3-krotnie stał na podium. W klasyfikacji generalnej PŚ nadal prowadzi Marco Odermatt. Szwajcar zgromadził już 1335 pkt i o 587 wyprzedza Braathena. Na trzecim miejscu jest Meillard z 683 pkt. W klasyfikacji gigantowej też prowadzi Odermatt (450 pkt) przed Braathenem (347 pkt) i Meillardem (326 pkt).
Kolejne zawody PŚ mężczyzn już jutro, także w Schladming, gdzie zobaczymy tym razem nocny slalom.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu sportsinwinter.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz