Alpejski PŚ w St. Moritz. Goggia zdeklasowała rywalki. Maryna z punktami

12:08, 08.12.2023 . Aktualizacja: 13:09, 08.12.2023
Skomentuj screen - eurosport screen - eurosport

Sofia Goggia nie pozostawiła nikomu złudzeń i pewnie wygrała supergigant rozgrywany w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Sankt Moritz. Druga była Cornelia Huetter. Podium uzupełniła Lara Gut-Behrami. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 22. miejsce i zaliczyła drugi najlepszy wynik w karierze w tej specjalności.

Wreszcie po długim oczekiwaniu nadszedł czas, aby zainaugurować sezon konkurencji szybkościowych w alpejskim Pucharze Świata. W piątek w szwajcarskim Sankt Moritz panie zmierzyły się w supergigancie. Na starcie pojawiło się aż 59 alpejek. Wśród nich z numerem 45 także nasza reprezentantka, Maryna Gąsienica-Daniel.

Włoska maszyna

W trudnych, mglistych warunkach najlepiej poradziła sobie Sofia Goggia. Włoszka znana jest ze swojej bezkompromisowej jazdy. Nie inaczej było tym razem. Pomimo błędów, wyróżniła się bardzo wysoką prędkością. Na metę wpadła z czasem 1:16:63. Druga Cornelia Huetter straciła do niej aż 0,95 sek. Zaciętą walkę o podium stoczyły korespondencyjnie Mikaela Shiffrin i Lara Gut-Behrami. Ostatecznie dzięki świetnie wykonanej pracy w środkowej części trasy, górą była Szwajcarka. Obrończyni małej Krysztalowej Kuli za supergigant do triumfatorki straciła 1,02 sek. Czwartą pozycję wywalczyła wspomniana wcześniej Mikaela Shiffrin. Amerykanka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Piąta była Federica Brignone, szósta Stephanie Venier, siódma Marta Bassino, ósma Corinne Suter, a dziewiąta Ragnhild Mowinckel. Czołową dziesiątkę uzupełniła Mirjam Puchner.

Niezły występ Polki

Maryna Gąsienica-Daniel podeszła do trasy w Sankt Moritz z pełną mocą. Dobrze spisała się w pierwszej fazie przejazdu, a potem nie straciła zbyt wiele. Ostatecznie z Sofią Goggią przegrała 3,43 sek. To wystarczyło na 22. wynik i pozwoliło naszej reprezentantce zdobyć punkty Pucharu Świata. To drugi najlepszy wynik Polki w karierze w supergigancie.

W sobotę o godzinie 10:30 panie zmierzą się w zjeździe. W niedzielę o tej samej porze wystartują ponownie w supergigancie.