Zamknij

Alpejki wściekłe po niedzielnym gigancie w Tremblant. ‘’To absurd robić zawody w takich warunkach!’’

15:38, 04.12.2023 Maciej Tryboń Aktualizacja: 16:01, 04.12.2023
Skomentuj Stefan Brending Stefan Brending

Mimo dobrego drugiego miejsca w niedzielnych zawodach w Tremblant, Lara Gut-Behrami nie kryła swojej irytacji po drugim przejeździe. Warunki na trasie w Kanadzie nie były łatwe. Wiał silny wiatr, oraz padał śnieg. W niektórych miejscach występowała także silna mgła. Nie przeszkodziło to jednak organizatorom w przeprowadzeniu zawodów. Szwajcarka w mocnych słowach odniosła się do tej sytuacji po zawodach.

-  To absurd robić zawody w takich warunkach! To było naprawdę zbyt niebezpieczne, nawet bardziej niż niebezpieczne! W połowie trasy nie widziałam kolejnych bramek, musiałam ich szukać, ale w ogóle nic nie widziałam. Pojawiały się, znikały. Szczerze mówiąc, smutne jest organizowanie takich wyścigów - powiedziała Lara Gut-Behrami.

Wściekła Słowaczka

Podobnego zdania jest także Petra Vlhova. Słowaczka prowadziła po pierwszym zjeździe niedzielnego giganta. Niestety po nierównej walce z warunkami w drugim przejeździe alpejka zakończyła rywalizację na piątej pozycji.

- Dałam z siebie wszystko, ale niestety nie wystarczało to dzisiaj na podium. Uważam, że warunki nie były równe dla wszystkich zawodników. Widoczność podczas drugiego zjazdu dla ostatnich zawodników była bliska zera i niebezpieczna. Wierzę, że gdyby takie warunki były przed pierwszym startem to byśmy nawet nie zaczęli zawodów - napisała na Instagramie doświadczona Vlhova.

Źródło: Instagram - Petra Vlhova,  Skiactu.ch

Foto: Stefan Brending

(Maciej Tryboń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%