Maryna Gąsienica-Daniel i Magdalena Łuczak zawalczą w Kanadzie o kolejne punty PŚ

20:31, 29.11.2023 Maciej Tryboń Aktualizacja: 14:04, 30.11.2023

Już 2 i 3 grudnia najlepsze alpejki świata będą rywalizowały w Kanadzie.  W Mont-Tremblant zawodniczki będą startowały w slalomie gigancie. Oznacza to, że na starcie zobaczymy Marynę Gąsienicę-Daniel oraz Magdalenę Łuczak. Po dobrym początku sezonu nasze zawodniczki po raz kolejny powalczą o punkty Pucharu Świata.

Maryna Gąsienica Daniel i Magdalena Łuczak początek sezonu mogą uznać za udany. Do tej pory dwa razy odbyła się rywalizacja w slalomie gigancie. Jednakowo podczas zawodów w Sölden jak i w Killington nasze zawodniczki dostały się do  drugiego przejazdu i zdobyły punkty. Podczas zawodów w USA najlepsze miejsce w swojej karierze zanotowała Magdalena Łuczak, która zajęła siedemnastą pozycję. W klasyfikacji generalnej slalomu giganta Maryna Gąsienica-Daniel zajmuje 19. miejsce, z 24 pkt na swoim koncie. Magdalena Łuczak jest obecnie na dobrej 24. pozycji. Polka zdobyła obecnie 15 pkt.

Debiut

Po ubiegłotygodniowej rywalizacji w Killington zimowy cykl przeniesie się do Kanady. Czekają nas tam historyczne zawody, ponieważ po raz pierwszy Puchar Świata zawita do Mont-Tremblant. Dla naszych reprezentantek będzie to okazja do sprawdzenia się na nowej trasie, a także na kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odbędą się tam dwa slalomy giganty. Start pierwszego przejazdu rozpocznie się o 17:00 czasu polskiego, a drugiego o 20:15.

Źródło: Polski Związek Narciarski