Zamknij

Alpejski PŚ w Beaver Creek. Kilde numerem 1 w pierwszym treningu zjazdu

21:25, 28.11.2023 Marek Cielec Aktualizacja: 21:36, 28.11.2023
Skomentuj

Po nieudanej próbie zainaugurowania sezonu szybkościowego w Zermatt-Cervinii, panowie podejmują kolejne wyzwanie już za oceanem w Beaver Creek. We wtorek odbył się tam pierwszy trening zjazdu przed zawodami Pucharu Świata. Najlepszy był Norweg Aleksander Aamodt Kilde, który zdobył małą Kryształową Kulę w poprzednim sezonie za tę konkurencję. 

https://flickr.com/photos/148216083@N06/28064573889/

Opóźnione rozpoczęcie

Szybkościowe otwarcie Pucharu Świata mężczyzn w sezonie 2023/2024 miało mieć miejsce już nieco ponad dwa tygodnie temu w Zermatt-Cervinii. Jednak z powodu niekorzystnej pogody zawody zjazdowe nie mogły się tam odbyć, a mężczyźni zdołali jedynie wziąć udział w jednym treningu. Kolejnym miejscem, w którym mają zostać przeprowadzone zmagania w zjeździe jest Beaver Creek, gdzie zakończył się już pierwszy z trzech zaplanowanych treningów. 

Dobry początek Kilde

W pierwszej oficjalnej próbie na trasie Birds of Prey najlepszym zawodnikiem był norweski mistrz Aleksander Aamodt Kilde. Szczególnie dobrze spisał się on na pierwszym odcinku trasy i w końcówce, nieco gorzej spisując się w drugim i trzecim sektorze. W przeciwieństwie do Kilde, nieco wolniej na starcie jechał Francuz Cyprien Sarrazin, który jednak był bardzo skuteczny tam, gdzie Norweg miał zanotowane przeciętne wyniki.

Również sam koniec trasy był w wykonaniu Sarrazina bardzo dobry, gdyż miał na nim najlepszy czas, co złożyło się na jego stratę 0,23 sek. do Aleksandra. Dało to Francuzowi drugie miejsce i zapewne trochę pewności siebie, potrzebnej szczególnie po powrocie po kontuzji, jako że Sarrazin poprzedni sezon zakończył przedwcześnie z powodu urazu pleców. Na trzecim miejscu w treningu uplasował się Niemiec Andreas Sander ze stratą 0,56 sek. Czwarty był Mattia Casse (+0,62 sek.), piąty Cameron Alexander (+0,62 sek.), a szósty Adrian Smiseth Sejersted (+0,67 sek.). 

Wyniki 1. treningu

Źródło: własne

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%