Zamknij

Alpejski PŚ w Kronplatz. Maryna Gąsienica-Daniel na starcie w swojej koronnej konkurencji (lista startowa)

19:12, 23.01.2023
Skomentuj

Już we wtorkowy poranek Maryna Gąsienica-Daniel zaliczy swój kolejny start w koronnej konkurencji. Czas więc na siódmy slalom gigant sezonu. Niestety losowanie kolejności startowej ponownie było dla Polki pechowe i Maryna pojedzie z najwyższym możliwym dla jej grupy numerem. Do startu przystąpi także Magdalena Łuczak.

?php>

?php>

?php>

fot. PolSKI Mistrz?php>

Zawodniczki gospodarzy rozpoczną?php>

Kibice zgromadzeni pod stokiem Erta nie będą zmuszeni do oczekiwania na swoje ulubione zawodniczki. Marta Bassino otworzy zmagania, natomiast Federica Brignone pojedzie numer później. W tym sezonie w gigancie lepiej idzie młodszej Marcie o czym świadczy czerwony plastron liderki, w którym ujrzymy ją jutro. Po dwóch Włoszkach w dół stoku ruszą dwie alpejski, których rywalizacja od lat budzi wśród sympatyków wiele emocji. Mowa oczywiście o Petrze Vlhovej i Mikaeli Shiffrin. Tej zimy zdecydowanie szczęśliwsi są kibice Amerykanki. Ciekawe jak spisze się w Kronplatz, ponieważ współrekordzistka w ilości triumfów w żeńskim Pucharze Świata odważyła się na męczący plan startów. Liderka klasyfikacji generalnej bierze udział w siedmiu wyścigach w ciągu dziesięciu dni - od Cortiny d`Ampezzo, do Szpindlerowego Młyna.

?php>

?php>

One na razie zawodzą?php>

Petra Vlhova zdecydowała się z kolei na brak startu w szybkościowym tryptyku w Cortinie, co było raczej rozsądną decyzją patrząc na to, że nawet przy topowej formie Słowaczki konkurencje szybkościowe szły jej zazwyczaj przeciętnie. Petra doczekała się już w tym sezonie zwycięstwa, lecz tylko w slalomie. Piąty numer to Szwajcarka Lara Gut-Behrami, natomiast szósty i siódmy to Sara Hector i Tessa Worley. Dwóm najlepszym zawodniczkom ubiegłego sezonu daleko od zeszłorocznych rezultatów. Sarze zdarzyło się już na początku sezonu stanąć na podium. Tessa radzi sobie gorzej i zajmuje dopiero ósmą lokatę w klasyfikacji. Ostatni gigantowy weekend był dla Francuzki fatalny - w Kranjskiej Gorze 27 i 18 miejsce.

?php>

?php>

Los nie sprzyja Polce?php>

Maryna Gąsienica-Daniel ma ogromnego pecha co do losowania kolejności startowej, której układ często ma znaczenie w technicznych konkurencjach. Wiadomo, że im wyższy numer startowy dostaje zawodniczka, tym trasa dla niej jest bardziej nierówna. Dotychczasowe losowania Maryny prezentowały się następująco: 14, 15, 15, 13, 15, 11. W Kronplatz los kolejny raz już dał Marynie numer piętnasty. Oby to nie miało jednak we wtorek większego znaczenia. Druga z naszych alpejek - Magdalena Łuczak pojedzie jako 47.

?php>

Ogółem na liście startowej nie ma wielu alpejek, a wpływ na to mają głównie odbywające się aktualnie Mistrzostwa Świata Juniorek. Dlatego jest to dobra szansa dla Łuczak na zdobycie pierwszych punktów sezonu. Szanse są nawet dwie, bo w środę odbędzie się w Kronplatz kolejny slalom gigant. Godziny rozpoczęcia obu wyścigów są takie same - pierwszy przejazd o 10:30, a drugi o 13:30.

?php>

Lista startowa giganta kobiet

?php>

Źródło: informacja własna

(Kamil Figiel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%