Zamknij

Alpejski PŚ w Ga-Pa. Kristoffersen wygrywa po raz drugi i obejmuje prowadzenie w slalomie

13:33, 27.02.2022 Jarosław Gracka Aktualizacja: 13:55, 27.02.2022
Skomentuj

Henrik Kristoffersen po raz drugi okazał się najlepszy w slalomie rozgrywanym w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Dave Ryding, zaś trzeci był Niemiec Linus Strasser. Dzięki zwycięstwu Kristoffersen założył czerwony plastron lidera klasyfikacji slalomowej.

Fot. Screen - Eurosport

Kuriozalny przebieg zawodów

Po pierwszym przejeździe prowadził Szwajcar Loic Meillard. Drugie miejsce ex aequo zajęli w nim jego rodak Ramon Zenhaeusern i Austriak Johannes Strolz. Żaden z tych trzech zawodników nie dojechał do mety. Tym samym zwycięstwo trafiło do świetnego w drugim przejeździe Henrika Kristoffersena, który dojechał z czasem 1:52.66. Natomiast dwaj kolejni zawodnicy awansowali na podium spoza pierwszej dziesiątki. Ryding (+0,35 sek.) z pozycji dziewiętnastej, zaś Strasser (+0,47 sek.) z szesnastej.

Wielkie przestowania

Nie były to jednak największe awanse dziś. Dotychczasowy lider klasyfikacji slalomowej Lucas Braathen (+0,49 sek.) przeskoczył aż o 20 pozycji do góry. Dzięki temu utrzymał dystans do Kristoffersena w klasyfikacji slalomu. Niemniej to nie on wygrał drugi przejazd i nie on zaliczył największy awans. Marco Schwarz z Austrii (+0,51 sek.) awansował z 26. miejsca na piąte. Strefę awansu do czołówki spoza "10" zamknął włoski weteran Giuliano Razzoli (+0,57 sek.).

Hiszpańska rewelacja

Siódme miejsce zajął Hiszpan Joaquin Salarich (+0,60 sek.). Wydawało się, że może być jeszcze lepiej, bo po pierwszym przejeździe zajmował on czwarte miejsce. Drugi przejazd był jednak nieco gorszy, ale Salarich drugi dzień z rzędu zameldował się w pierwszej "10"! Świetnie dziś wypadł też Chorwat Istok Rodes (+0,71 sek.), który awansował z dziewiątego miejsca po pierwszym przejeździe. W pierwszej "10" znaleźli się też ex aequo ze stratą 0,96 sek. Austriak Michael Matt i Włoch Alex Vinatzer. I też były to awanse z dalszej pozycji (Matt z piętnastej, Vinatzer z siedemnastej).

Garść ciekawostek

O największych awansach była już mowa. Największy spadek zanotował Manuel Feller z Austrii (z szóstej na piętnastą). Najwyższy zaś numer wśród startujących w drugim przejeździe miał Szwajcar Fadri Janutin (56). Zaprezentował się ze świetnej strony i zajął siedemnaste miejsce.

wyniki zawodów

źródłó: wiadomość własna

(Jarosław Gracka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%