Zamknij

Wstrząs w szwedzkim biathlonie. Trener odchodzi do biegów

08:57, 03.04.2020 Daniel Topczewski
Skomentuj

  • fot: M. Rudzińska

Szwedzkie środowisko sportów zimowych przeżyło dziś kolejny wstrząs. Winny wszystkiemu jest Anders Byström, który po zaledwie roku pracy jako kierownik biathlonowej kadry Trzech Koron powraca w szeregi Szwedzkiego Związku Narciarskiego, aby przejąć rolę szefa reprezentacji w biegach narciarskich i podnieść nieco morale całej ekipy.

Ostatnie tygodnie były dość niespokojne dla szwedzkiego środowiska sportów zimowych. Najpierw Stina Nilsson poinformowała o porzuceniu biegów narciarskich na rzecz biathlonu, a następnie szwedzkie gazety prześcigały się w domysłach odnośnie kryzysu w kadrze narodowej kobiet. Z wieści przekazywanych przez tamtejsze media wynikało, że zawodniczki groziły odejściem z kadry i w krytycznych słowach wypowiadały się o metodach treningowych duetu prowadzącego ekipę pań, czyli Magnusa Ingessona i Stefana Thomsona.

Nadzieją na naprawę sytuacji w szwedzkiej kadrze ma być Anders Byström, który po niespełna rocznej pracy jako kierownik kadry biathlonowej opuszcza szwedzką drużynę i powraca do narciarstwa biegowego, gdzie w przeszłości trenował m.in.: młodzieżowe drużyny Szwecji i Norwegii. Tę informację potwierdził dziś w komunikacie prasowym Szwedzki Związek Narciarski, który zatrudnił Byströma jako szefa reprezentacji biegowej. - Miałem dobry rok z biathlonistami i podobała mi się praca ze wszystkimi utalentowanymi pracownikami i sportowcami, ale to biegi narciarskie są moim sportem, więc byłem bardzo zadowolony z oferty pracy z tą ekipą. To będzie dla mnie kolejne wyzwanie - mówi Byström dla SVT. - Wierzę, że w biathlonie byliśmy na tyle dobrze zorganizowani, że będą sobie dobrze radzić w przyszłości także beze mnie - dodaje.

42-letni Szwed będzie miał za zadanie znaleźć nowych trenerów dla drużyn narodowych po chaosie, który ogarnął tamtejsze kadry, a także wyciągnąć z dołka reprezentację mężczyzn. Prezes Szwedzkiego Związku Narciarskiego Daniel Fårhaeus jest przekonany, że Byström może podołać temu wyzwaniu. - Anders ma doświadczenie, wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia tej roli. Jestem przekonany, że będziemy razem tworzyć dobry zespół - tłumaczy Fårhaeus.

Anders Byström stanowisko kierownika kadry narodowej obejmie oficjalnie 1 maja, ale już wcześniej zajmie się planowaniem nadchodzącego sezonu.

Źródło: SVT / Expressen

(Daniel Topczewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%