MP w Zakopanem. Bez niespodzianek w biegach dystansowych

14:20, 12.01.2022 Daniel Topczewski Aktualizacja: 17:17, 12.01.2022
reo

Środowe biegi dystansowe na 10 i 15 kilometrów stylem klasycznym podczas mistrzostw Polski w Zakopanem zakończyły się zwycięstwami faworytów. Złote medale wywalczyli bowiem Izabela Marcisz oraz Dominik Bury.

Dublet Dominika Burego

Dominik Bury wyjedzie z mistrzostw Polski w Zakopanem z dwoma tytułami mistrza Polski. Do wczorajszego złota w sprincie 25-latek dołożył dziś zwycięstwo w biegu na dystansie 15 kilometrów stylem klasycznym odniesione w świetnym stylu. Drugie miejsce i tytuł wicemistrza Polski wywalczył Mateusz Haratyk, który stracił do triumfatora ponad minutę. Na najniższym stopniu podium uplasował się Maciej Staręga (+2:06,2 min). Czwarty był Michał Skowron, piąty Łukasz Gazurek, a szósty Piotr Jarecki.

Wyniki biegu mężczyzn

Złoto dla Marcisz

Kilkadziesiąt minut po panach do walki o medale krajowego czempionatu przystąpiły panie, które rywalizowały na 10 kilometrów stylem klasycznym. Najszybciej wyznaczoną przez organizatorów trasę pokonała faworytka Izabela Marcisz, która wywalczyła trzecie w karierze złoto mistrzostw Polski. Na drugim miejscu finiszowała Monika Skinder (+25,9 sek), a na trzecim Magdalena Kobielusz (+59,6 sek).

Straty pozostałych zawodniczek do zwyciężczyni były już dużo większe. Czwarta Zuzanna Fujak przegrała z Marcisz o ponad dwie minuty, piąta Andżelika Szyszka o +2:44,2 min, a szósta Karolina Kukuczka straciła do zwyciężczyni +2:46 min.