Zamknij

Petra Vlhova masz nowego trenera. To Szwajcar.

12:19, 03.05.2021 Marek Cielec
Skomentuj

Słowaczka Petra Vlhova po zdobyciu pierwszej w karierze dużej Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2020/2021 pożegnała się po niemałych kontrowersjach z włoskim trenerem Livio Magonim, który doprowadził ją do największych sukcesów. Nie jest jeszcze pewna przyszłość trenera Magoniego, natomiast poznaliśmy właśnie nowego szkoleniowca słowackiej alpejki. 

fot. Are2019.com

Tuż po zakończeniu sezonu 2020/2021 były już trener Petry Vlhovej, Livio Magoni, udzielił dość kontrowersyjnego wywiadu, w którym użył słów mogących zaboleć jego podopieczną. Petra nabrała wówczas wody w usta, a Włoch po jakimś czasie tłumaczył się ze swoich wypowiedzi, jednak stało się jasne, że ich współpraca może wkrótce dobiec kresu. Tak też się stało i Słowaczka musiała poszukać nowego głównego trenera do swojego zespołu. Już kilka tygodni temu w mediach przewijało się nazwisko Szwajcara Mauro Piniego, który najpierw do niczego się nie przyznawał. Dziś pojawiła się jednak oficjalna informacja ze strony Vlhovej, która stawia sprawę jasno. Mauro Pini został nowym głównym trenerem Słowaczki, a czas współpracy został ustalony na razie tylko na jeden sezon.

W komunikacie ujawniono, że Pini był w kręgu zainteresowań Vlhovej już pięć lat temu, kiedy to ostatecznie zdecydowano się zatrudnić Magoniego. Jak zdradził ojciec Słowaczki, igor Vlha, wówczas nie udało się dość do porozumienia ze szwajcarskim trenerem głównie z powodów ekonomicznych, ale obecnie sytuacja, w której znajduje się Vlhova daje jej możliwości, aby móc skorzystać z usług Piniego. - Naprawdę doceniam to, że Mauro akceptuje wszystkich ludzi w naszym zespole, z którymi odnieśliśmy w poprzedni latach wielki sukces. Po uzgodnieniu z nim rozszerzymy zespół o fizjoterapeutkę i nowego serwismana - powiedział brat Petry, Boris Vlha. W przeszłości Mauro Pini pracował z takimi zawodniczkami jak Tina Maze czy Lara Gut-Behrami.

Źródło: facebook.com/petavlhova

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%