Zamknij

Mistrzostwa Polski w Zakopanem: Tryumf Izabeli Marcisz i Dominika Burego

19:52, 13.09.2020 Marta Grzyb
Skomentuj

fot. M. Król

Prowadzący po pierwszym dniu Mistrzostw Polski Seniorów w biegach na nartorolkach - Monika Skinder i Maciej Staręga - nie utrzymali przewagi nad swymi konkurentami. W niedzielę na zakopiańskich trasach najlepiej poradzili sobie Izabela Marcisz oraz Dominik Bury, którzy wywalczyli tytuły mistrzów Polski.

Po dwóch pierwszych konkurencjach seniorskich Mistrzostw Polski na nartorolkach największe powody do radości miała wśród pań Monika Skinder, która nie miała sobie równych zarówno w prologu, jak i w biegu interwałowym. Zawodniczka klubu Mulks Grupa Oscar Tomaszów Lubelski przystępowała więc do niedzielnej rywalizacji jako liderka. W biegu rozegranym techniką dowolną na dystansie dziesięciu kilometrów najlepiej poradziła sobie jednak Izabela Marcisz, która linię mety przekroczyła prawie dwie minuty przed Skinder, zostając tym samym mistrzynią Polski w biegach na nartorolkach. Podium krajowego czempionatu uzupełniła Magdalena Kobielusz.

Wśród mężczyzn również doszło do pewnych przetasowań. Prowadzącego po pierwszym dniu rywalizacji - Macieja Staręgę - w niedzielnych zmaganiach pokonał Dominik Bury, który piętnastokilometrową trasę pokonał najszybciej spośród wszystkich biegaczy. Dzięki temu zawodnik klubu KS AZS AWF Katowice wywalczył mistrzowski tytuł. Bezpośrednio za nim linię mety przekroczył Staręga. Brązowym medalistą zakopiańskiej imprezy został drugi z braci Burych - Kamil.

Wyniki rywalizacji kobiet

Wyniki rywalizacji mężczyzn

Źródło: pzn.pl

(Marta Grzyb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%