Zamknij

Działacze FIS sprawdzili skocznie przyszłorocznych MŚ. Wymogi spełnione

11:10, 31.07.2020 Mateusz Wasiewski
Skomentuj

Fot. Ingo Jensen, Vierschanzentournee

Działacze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej przyznali nową homologację skoczni w Oberstdorfie. Obiekty przyszłorocznych Mistrzostw Świata są więc bezpieczne.

Obiekty, na których zawodnicy będą rywalizować podczas Mistrzostw Świata 2021, były sprawdzane w lipcu. Międzynarodowa Federacja Narciarska sprawdzała, czy skocznie w Oberstdorfie spełniają wszystkie wymogi. Wizytacja przebiegła pomyślnie. Działacze FIS przyznali nową homologację obiektom w niemieckiej miejscowości. Oznacza to, że skocznie przyszłorocznych MŚ są bezpieczne. Wymogi działaczy federacji mają obowiązywać do 2025 roku. W danych przedstawionego certyfikatu jest jednak podana nieistniejąca data - 31 kwietnia.

??W świecie skoków niewiele się dzieje, więc ze jakieś wydarzenie można uznać nową homologację skoczni w #Oberstdorf - obiekty MŚ 2021 wizytowane w lipcu są już "bezpieczne" i spełniają wymogi #FIS do 2025 roku.#skijumpingfamily pic.twitter.com/FttP653CH6

- localSJresults (@localSJresults) July 28, 2020

Konto na Twitterze localSJresults przytoczyło sytuację, w której działacze FIS nie wzięli pod uwagę ustalonej daty. Obiekt do lotów w norweskim Vikersund otrzymał homologację do 2019 r., a stracił ją w 2018.

?Kolejny głos w starciu @Vikersund?? vs. @FISskijumping

➡Czy to normalne, że w 2015 skocznia dostaje homologację do 2019 a traci ją równocześnie z rozlatującym się mamutem #Certak?? w 2018?

➡Po co homologacje jeśli każdemu można cofnąć?? #ktodajeiodbiera#skijumpingfamily pic.twitter.com/ot74Vwxlmu

- localSJresults (@localSJresults) September 28, 2018

Źródło: Twitter - localSJresults

(Mateusz Wasiewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%