Zamknij

Stefan Kraft i Chiara Hoelzl na treningu młodych skoczków

08:57, 11.07.2020 Julian Cieślak Aktualizacja: 14:40, 11.07.2020
Skomentuj

Stefan Kraft i Chiara Hoelzl zjawili się na treningu młodych adeptów skoków narciarskich w swoim rodzinnym klubie - SV Schwarzach. Obydwoje poprowadzili wspólne zajęcia z dziećmi.

Mimo że Austriacki Związek Narciarski odwołał wszystkie zawody w skokach narciarskich do października, Stefan Kraft i Chiara Hoelzl nie odpoczywają. Wręcz przeciwnie: powrócili oni w swoje rodzinne strony, aby przeprowadzić wspólny trening z młodzieżą, trenującą w klubie, w którym oni zaczynali - SV Schwarzach.

Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli opowiedział nieco o swoim doświadczeniu. - Po prostu wspaniale jest zobaczyć radość, z jaką maluchy uprawiają skoki narciarskie. Często pytam, czy mogę przekazać wskazówkę młodym skoczkom i powtarzam, że najważniejsza jest radość ze skoków i sportu - rzekł. 

Hoelzl chętnie wraca myślami do czasów, kiedy rozpoczynała swoją przygodę na skoczni. - Wciąż pamiętam moje pierwsze skoki, jakby to było wczoraj. Przez mniej lub bardziej głupi żart mojego brata zaczęłam trenować skoki narciarskie i to była najlepsza rzecz, jaka mogła mi się przytrafić - przyznała. 

Źródło: salzburg24.at

(Julian Cieślak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%