Zamknij

Mistrzostwa Polski w skokach odwołane

12:28, 21.12.2019 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 12:43, 21.12.2019
Skomentuj

Fot. Magdalena Janeczko

Polski Związek Narciarski zdecydował odwołać krajowy czempionat w skokach, który miał zostać rozegrany w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Powodem takiej decyzji są kwestie bezpieczeństwa zawodników.

W tym sezonie na razie to warunki pogodowe odgrywają niestety najistotniejszą rolę. Na skoczniach panują loteryjne warunki, co wiąże się z niesprawiedliwością, a także odwoływaniem konkursów. Niestety nie zostaną rozegrane również Mistrzostwa Polski, które były zaplanowane na 26 grudnia. Na Wiśle-Malince im. Adama Małysza nawet "sztucznej zimy" nie da się utrzymać ze względu na wysoką jak na tę porę roku temperaturę oraz ciepły wiatr. Jak przyznaje Polski Związek Narciarski, w Wiśle starano się wyprodukować więcej śniegu i odpowiednio przygotować obiekt na krajowy czempionat. W ostatnich dniach jednak utrata śniegu wyniosła ok. 50%. Co więcej - w kolejnych dobach prognozy nie są korzystne, dlatego zdecydowano się odwołać świąteczny konkurs ze względu na bezpieczeństwo skoczków.

Przeniesienie zawodów do Zakopanego nie jest możliwe - oprócz nieodpowiedniej temperatury, pokrywa śniegu jest zbyt cienka. Na Wielkiej Krokwi nie mógłby więc zostać użyty ratrak na zeskoku skoczni.

źródło: PZN

(Mateusz Wasiewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%