Zamknij

Igrzyska Zimowe 2030: Kandydatura Bawarii, Turyngii i Saksonii

15:19, 20.11.2019 Angelika Uchacz
Skomentuj

Fot: olympia2030.de

Niemcy zdecydowali się złożyć swoją kandydaturę jako organizatorzy Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2030. Jak zauważają, mają już część potrzebnej infrastruktury sportowej. 

Logo zawierające płatek śniegu w barwach olimpijskich reklamują od poniedziałku Turyngia, Saksonia oraz Bawaria. Celem jest organizacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich we Wschodnich Niemczech w 2030 roku. Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Mike Helios z VR-Bank Bad Salzungen Schmalkalden. Wysłał on już plany inicjatywy indywidualnej do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Wyszedł jednak przed szereg, ponieważ oficjalnie musi to zrobić Niemiecka Konfederacja Sportów Olimpijskich.

Martin Dulig, Minister Turystyki i Gospodarki Saksonii zapytany co sądzi o tym pomyśle, powiedział: - Pomysł jest wciąż świeży i niewątpliwie ma swój urok. Stwierdził także, że wspólny wniosek o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich zdobyłby uznanie dla regionów sportów zimowych tych trzech landów.

Legendarny skoczek narciarski z Oberwiesenthal w Saksonii również wyraził zadowolenie z pojawienia się takiej inicjatywy. - To wszystko powinno być spokojne, przyjazne i umiarkowane - mówi Jens Weissflog. Pozytywnie wypowiada się także Mariama Jamanka, niemiecka bobsleistka oraz mistrzyni olimpijska. - Igrzyska Olimpijskie w Środkowych Niemczech 0 dlaczego nie? Co prawda nie będę już wtedy obecna na arenie sportowej, ale gra w domu byłaby świetną motywacją dla młodych sportowców. To, czego potrzeba do licytacji olimpijskiej, to aprobata miejscowej ludności - mówi zawodniczka.

Źródło: olympia2030.de/ampweld.de/informacja własna

(Angelika Uchacz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%