Zamknij

Henrik Kristoffersen przegrał proces z norweską federacją

19:25, 06.05.2019 Marek Cielec Aktualizacja: 19:28, 06.05.2019
Skomentuj

fot. Janis Blaus via flickr.com

Norweski alpejczyk Henrik Kristoffersen przegrał proces sądowy wytoczony rodzimej federacji narciarskiej. Sąd rejonowy przyznał rację Norweskiemu Związkowi Narciarskiemu, który nie zgadza się na to, aby Kristoffersen występował z logo prywatnego sponsora na kasku. 

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Oslo wydał decyzję w sprawie możliwości prezentowania przez Henrika Kristoffersena logo prywatnego sponsora na kasku. Alpejczyk już od 2016 roku starał się postawić na swoim i doprowadzić do tego, aby na jego kasku znalazło się logo firmy RedBull, która w zamian za to udzieliłaby sporego zastrzyku pieniędzy. Niestety dla niego, zasady w Norweskim Związku Narciarskim są takie, że wszyscy zawodnicy muszą oddać dość atrakcyjne miejsce reklamowe sponsorowi federacji, a nie swoich własnym partnerom. Bez spełnienia tego warunku Kristoffersen nie mógłby występować w Pucharze Świata.

Kristoffersen, który w poprzednim sezonie zdobył m.in. złoty medal mistrzostw świata w gigancie i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, przyznał, że jest rozczarowany decyzją sądu, ale szanuje podjętą decyzję. Mimo wszystko, zawodnik dodał, że wraz z prawnikiem będą zastanawiać się nad odwołaniem do sądu apelacyjnego.

Źródło: nettavisen.no

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%