Zamknij

PŚ w Niżnym Tagile: Żyła najlepszy w kwalifikacjach, trzech Polaków w dziesiątce

16:49, 30.11.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 16:59, 30.11.2018
Skomentuj

fot. Anna Felska

Piotr Żyła okazał się najlepszy podczas dzisiejszych kwalifikacji do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Do konkursu awansowali wszyscy Polacy. 

Piotr Żyła wygrał kwalifikacje przed jutrzejszym konkursem indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polak na skoczni w Niżnym Tagile uzyskał 134 metry i o pół punktu wyprzedził aktualnego lidera Pucharu Świata. Ryoyu Kobayashi skakał w gorszych warunkach od naszego zawodnika, ale lądował 3,5 metra bliżej. Czołową trójkę zamkną dobrze spisujący się w treningach Johann Andre Forfang. Norwegowi sędziowie zmierzyli 133,5 metra. Czwarte miejsce przypadło trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu Kamilowi Stochowi. Skoczek z Zębu oddawał swoją próbę w najgorszych warunkach z czołówki, ale uzyskał aż 127 metrów. Do Żyły stracił 4,6 punktu. Tuż za Stochem znalazł się rewelacyjne Antti Aalto. Fin skoczył 130 metrów.

W czołowej dziesiątce znalazło się także miejsce dla Macieja Kota. Zakopiańczyk wylądował na 128. metrze i został sklasyfikowany na ósmej lokacie. Dawid Kubacki uzyskał 120,5 metra, co pozwoliło mu zająć 15. miejsce. Jakub Wolny lądował 5,5 metra bliżej i był dwudziesty trzeci. Stefan Hula awansował do jutrzejszego konkursu, ale 115 metrów dało mu trzydziestą pierwszą pozycję. Z konkursem pożegnali się tacy zawodnicy jak: Manuel Fettner, Clemens Aigner.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%