Zamknij

Michał Kłusak chce jechać na igrzyska. Potrzebna pomoc

11:57, 28.12.2017 Mateusz Król
Skomentuj

fot. Alicja Kosman / PZN

Najlepszy polski alpejczyk w konkurencjach szybkościowych chce pojechać na igrzyska olimpijskie. Zostało mało czasu a naszemu zawodnikowi brakuje pieniędzy na przygotowania. Zrzutkę dla Michała Kłusaka zorganizowała siostra.

Każdy kibic sportów zimowych może wspomóc przygotowania do igrzysk olimpijskich naszego najlepszego szybkościowca w narciarstwie alpejskim. Michał Kłusak chce pojechać w lutym do Korei, ale nie ma wsparcia finansowego ze strony Polskiego Związku Narciarskiego. Właśnie dlatego siostra naszego zawodnika uruchomiła zrzutkę na portalu zrzutka.pl. - Bardzo chcę pomóc Michałowi zebrać potrzebne środki pieniężne, aby mógł się przygotować do startu w igrzyskach olimpijskich oraz na sezon startowy po igrzyskach - czytamy opisie akcje crowdfundingowej.

Kłusak na nartach śmiga od trzeciego roku życia. Jeździł na takich stokach jak Kasprowy Wierch, Butorowy Wierch czy Pilsko. Owoce jego ciężkiej pracy zaczęły pojawiać się w wieku młodzika, kiedy to wygrał klasyfikację generalną Pucharu Polski. Wtedy też po raz pierwszy reprezentował Polskę na zawodach międzynarodowych. Także w tym sezonie kilka razy startował w zawodach Pucharu Świata. Potrzeba trzydziestu tysięcy złotych, aby zrealizować marzenia o wyjeździe na olimpiadę. - Bardzo proszę o wsparcie - napisała siostra Michała, Magdalena.

Źródło: zrzutka.pl

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%