Druga wygrana Darii Krajewskiej w Białce, Piotr Habdas drugi w zawodach mężczyzn

19:55, 21.12.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 19:58, 21.12.2017

Daria Krajewska odniosła drugie zwycięstwo w slalomowych zawodach II Pre-Christmas FIS Race w Białce Tatrzańskiej. Na podium towarzyszyła jej druga z Polek - Magdalena Łuczak. W slalomie mężczyzn wygrał Czech Martin Stepan, a najlepszy z Polaków Piotr Habdas był drugi.

Wczorajsza rywalizacja w Białce Tatrzańskiej zakończyła się podwójnym polskim zwycięstwem. Triumfowali Daria Krajewska w slalomie kobiet i Piotr Habdas w slalomie mężczyzn. Dziś przeprowadzono drugie zawody zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn - ponownie w slalomie. Sukces z wczoraj powtórzyła Daria Krajewska, która zapisała na swoim koncie kolejną wygraną w Białce. Krajewska również rok temu w Białce jeździła równo, ale wówczas dwukrotnie była trzecia. W tym roku udało się natomiast dwa razy stanąć na najwyższym stopniu podium. Po pierwszym przejeździe to jednak inna z Polek miała większe szanse na wygraną. Lepszy czas od Darii miała bowiem Magdalena Łuczak, która miała przewagę 0,40 sek. nad Krajewską. Szybsza od Darii była też Łotyszka Evelina Gasuna, która do Łuczak traciła 0,33 sek. W drugim przejeździe to Krajewska była już najlepsza i odrobiła z nawiązką straty do obu zawodniczek, zwyciężając tym samym w zawodach. Gasuna uplasowała się na drugim miejscu ze stratą 0,06 sek. Magda Łuczak drugi przejazd miała prawie o sekundę słabszy niż Krajewska, ale jej jazda spokojnie wystarczyła na zajęcie trzeciego miejsca. Do Krajewskiej straciła ona ostatecznie 0,57 sek. Na siódmej pozycji znalazła sie Katarzyna Wąsek (+2,10 sek.), która wczoraj była trzecia. Na pozycji dziesiątej uplasowała się Aniela Sawicka, na jedenastej Julia Włodarczyk, na trzynastej Zofia Zdort, a na dwudziestej Zofia Stelmach.

Pełne wyniki 2. slalomu kobiet

Obsada podium po wyścigu mężczyzn była taka sama jak po wczorajszych zawodach, jednak nastąpiła zamiana miejsc między zawodnikami z pozycji pierwszej i drugiej. Zwycięzca slalomu ze środy - Piotr Habdas dzisiaj był drugi. Zwyciężył natomiast Czech Martin Stepan, który wczoraj zajął drugie miejsce. Habdas do Stepana stracił 0,16 sek. Po pierwszym przejeździe to Polak był nieznacznie lepszy (o 0,09 sek.), ale w drugim Czech odrobił stratę. Po raz drugi na trzecim stopniu podium stanął drugi z Czechów - Lukas Vaclavik (+0,32 sek.). W czołowej dziesiątce znalazło się miejsce jeszcze dla dwóch Polaków. Piąty był Paweł Pyjas (+0,85 sek.), który wczoraj nie ukończył pierwszego przejazdu, a dziesiąty Jan Grodecki (+2,41 sek.), którego wysiłki w środę zakończyły się z takim samym efektem jak Pyjasa. W drugiej dziesiątce uplasowali się Juliusz Mitan (miejsce 13.), Dawid Kotwica (miejsce 15.), Szymon Bębenek i Alex Chyc (miejsca 17. i 18.) oraz Jakub Tabaszewski (miejsce 20.).