Zamknij

Prace na hali lodowej w Tomaszowie Mazowieckim dobiegają końca

11:23, 23.05.2017 Aneta Kosiura Aktualizacja: 14:53, 27.09.2017
Skomentuj

Trwają prace nad budową hali lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Aktualnie zakończone zostały prace związane z dachem na hali a rozpoczyna się etap wykańczania wnętrz.

Jak informuje serwis PAP wg dyrektora firmy Rosa-Bud prace budowlane są już wykonane w 80%. - Hala nabrała już realnych kształtów, bo budynek został zamknięty. Na hali wykonano już konstrukcje trybun, które pomieszczą 3,5 tys kibiców.Budynek jest już w pełni zadaszony. To był ważny etap budowy i jego realizacja była dla nas wyzwaniem. Nie ma bowiem w Polsce wielu obiektów, którego dach byłby rozpięty bez podpór pośrednich na 93 metrach i ważył ponad 800 ton. Jego łączna powierzchnia to ponad 16 tys. m kw. - powiedział dyrektor Ryszard Stompór.

Aktualnie trwają prace nad instalacją systemu chłodzącego pod lodowiskiem oraz prace wykończeniowe i instalacyjne w szatniach i na zapleczu.

Prace budowlane i wykończeniowe na hali mają zakończyć się w sierpniu, a we wrześniu arena powinna zostać dopuszczona do użytku, dzięki czemu zawodnicy przygotowujący się do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang będą mogli spokojnie trenować. Na tym obiekcie będzie zezwolenie na organizowanie zawodów łyżwiarstwa szybkiego rangi krajowej jak i międzynarodowej (mistrzostw Polski, mistrzostw Europy i świata oraz Pucharu Świata).

Ważną informacją  jest również fakt iż hala poza lodowiskiem posiada również boisko do siatkówki, koszykówki, korty tenisowe, tartanową bieżnie, a w okresie letnim tory będą wykorzystywane do jazdy na rolkach. Na hali będzie również możliwość przeprowadzania imprez takich jak koncerty lub wystawy.

Źródło: PAP

(Aneta Kosiura)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%