Zamknij

Henrik Kristoffersen chce 15 milionów koron od norweskiej federacji

15:01, 26.11.2016 Marek Cielec
Skomentuj

Photo credit: Skirenn i Trysil via Foter.com / CC BY Photo credit: Skirenn i Trysil via Foter.com / CC BY

Telenowela z Henrikiem Kristoffersenem i Norweskim Związkiem Narciarskim w roli głównej trwa w najlepsze. Wczoraj pojawiła się informacja, że narciarz żąda od federacji 15 milionów koron odszkodowania.

Wiadomość o roszczeniach Kristoffersena została podana przed norweski sąd, do którego 22-letni alpejczyk złożył pozew przeciwko rodzimej federacji. Kwota 15 milionów koron ma być zadośćuczynieniem dla norweskiego narciarza za straty jakie poniósł poprzez niemożliwość podpisania kontraktu z firmą RedBull.

Dyrektor sportowy Norweskiego Związku Narciarskiego Claus Ryste poproszony o odniesienie się do tej sprawy przez telewizję NRK potwierdził, że rzeczywiście taki wniosek został złożony przez Henrika, ale nie chciał szerzej komentować tej sytuacji, dodając, że czeka na werdykt sądu.

Chociaż Kristoffersen sądzi się ze swoją federacją to ma nie mieć to wpływu na jego najbliższe występy w Pucharze Świata. Po tym jak opuścił on zawody w Levi porozumiał się w sprawie dalszych treningów z kadrą narodową i występów z trenerami i działaczami. Po zaakceptowaniu warunków, o których pisaliśmy tutaj, Kristoffersen ma powrócić do ścigania w Val d`Isere w przyszłym tygodniu.

Źródło: nrk.no

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%