Zamknij

TEMAT DNIA: Co dalej z Adamem Małyszem?

13:03, 11.09.2016 Anna Felska Aktualizacja: 13:33, 11.09.2016
Skomentuj

adam-malysz-111

Adam Małysz, najbardziej utytułowany polski skoczek narciarski po zakończeniu kariery zajął się nową dyscypliną sportu i z powodzeniem rozwijał swoją karierę kierowcy rajdowego. Niestety jak donosi Dziennik Polski jego główny sponsor - Orlen, nie przedłużył umowy z Wiślaninem.

Co oznacza brak sponsora dla Adama Małysza? Bez tak ważnego partnera jakim był dla niego Orlen, nie jest możliwy start m.in. w rajdzie Dakar. Powodem takiej decyzji ma być nowa polityka sponsoringowa. Od wiosny Małysz w wywiadach przyznawał, iż znalazł się w trudnej sytuacji i cały czas prowadzi rozmowy ze sponsorami, bez których w tej dyscyplinie nie da się funkcjonować. W związku z zaistniałą sytuacją i utratą głównego sponsora, Małysz poważnie zastanawia się co dalej z jego sportową karierą. - Jeśli nie znajdę strategicznego sponsora, który udźwignie moje starty w Pucharze Świata czy Dakarze, to w głowie już przebłyskuje mi myśl, że nie będę jeździł - powiedział w wywiadzie dla Dziennika Polskiego.

Adam Małysz mimo zakończenia swojej bogatej kariery skoczka narciarskiego, nadal na polskim rynku jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych ludzi w sporcie. Potwierdzeniem tego jest 7. miejsce w rankingu najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie magazynu "Forbes". Nie przełożyło się to jednak na przedłużenie umowy z Orlenem lub pozyskanie nowego sponsora. - Wartość marketingowa na pewno nie była powodem, ponieważ wymagano ode mnie, abym każdego roku robił badania dotyczące tzw. ekwiwalentu medialnego. Wykładałem na to własne, niemałe środki. Z roku na rok wychodziło, że zapewniam bardzo duży zwrot medialny w stosunku do inwestowanych we mnie środków - mówił w wywiadzie Małysz.

Wszystko wskazuje na to, że Adam Małysz znajduje się na rozdrożu swojej kariery rajdowej. Wielu kibiców skoków narciarskich twierdzi, iż dobrze stałoby się gdyby Małysz powrócił do świata skoków narciarskich w nowej roli. Gdyby tak się stało na pewno jego nieoceniona wiedza i doświadczenie, mogłyby przydać się polskim skokom.

źródło: dziennikpolski24.pl  / informacja własna 

(Anna Felska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%