Zamknij

FIS boi się dominacji Norwegów i ogranicza kwoty startowe

12:02, 15.06.2016 Mateusz Król
Skomentuj

Astrid-Jacobsen-Therese-Johaug-Jessica-Diggins-podiumBiegi narciarskie są wielkim zmartwieniem dla działaczy FIS, co daje się zauważyć od kilku lat. Norweska dominacja powoduje mniejsze zainteresowanie tą dyscypliną w pozostałych krajach, więc federacja postanowiła wprowadzić znaczące zmiany w zasadach rozgrywania zawodów.

Międzynarodowa Federacja Narciarska zauważa problem dominacji Norwegów w biegach narciarskich i otwarcie mówi o zagrożeniu, jakie powoduje to zjawisko. W trakcie Kongresu FIS uznano, że sposobem na poprawienie sytuacji będzie zredukowanie kwot startowych dla państw rywalizujących. Najlepsza ósemka Pucharu Narodów będzie mogła wystawić maksymalnie sześciu zawodników. W pierwszym periodzie będzie liczyła się klasyfikacja poprzedniego sezonu. Następnie będziemy już spoglądać na period do tyłu. Ograniczono również ilość sztafet, które mogą wystartować pod szyldem jednego kraju - do dwóch (punkty zdobywać ma tylko ta najlepsza).

 Ranking (Puchar Narodów ) Kwota startowa
 1 - 8 6
 9 - 12 5
 13 - 16 4
 16 - ... 3
 Niesklasyfikowani Podstawowa kwota = 2

Spoglądając na powyższą tabelę, łatwo można zauważyć, że Polska sklasyfikowana na 12. miejscu w Pucharze Narodów, będzie mogła wystawiać na początku po 4 zawodników. Decyzja o ograniczeniu kwot startowych wyeliminowała jednocześnie zasadę "czerwonej grupy". Gospodarz zawodów Pucharu Świata będzie mógł jednak wystawić 15 zawodników.

Źródło: Fis-ski.com

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%