Zamknij

MŚ w biathlonie. Złoto w sztafecie mieszanej dla Francji, daleko Polacy

18:43, 07.02.2024 . Aktualizacja: 19:00, 07.02.2024
Skomentuj Screen - TVP Sport Screen - TVP Sport

Pierwsze medale biathlonowych MŚ rozdane! W zakończonej rywalizacji sztafet mieszanej zwyciężyła drużyna Francji. Srebro trafiło do Norwegii, zaś brąz do Szwecji. Polacy zajęli dalekie, piętnaste miejsce w stawce dwudziestu pięciu drużyn.

Zwycięstwo mimo karnej rundy

Francuzi zwyciężyli w przekonującym stylu. Ich przewaga nad Norwegią wyniosła 45,2 sek., zaś nad Szwecją 1:01,7 min. Trzy Korony musiały stoczyć bardzo zaciekłą walkę ze świetną dziś Szwajcarią. Kolejne miejsca zajęły drużyny Szwajcarii i Niemiec. Drużyna z kraju naszego zachodniego sąsiada długo liczyła się w walce o medal, ale po fatalnym strzelaniu Franziski Preuss musieli porzucić marzenia o dobrym wyniku. Mistrzowie i mistrzynie wystąpili w składzie: Eric Perrot, Quentin Fillon Mailet, Justine Braisaz-Bouchet i Julia Simon. Justine strzelała słabo, musiała biec karną rundę, ale nie przeszkodziło to w zwycięstwie.

Składy pozostałych medalistów

Drużyna Norwegii wystąpiła w składzie: Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe, Karoline Offigstad Knotten, Ingrid Landmark Tandrevold. Szwecja wystawiła następującą drużynę: Sebastian Samuelsson, Martin Ponsiluoma, Hanna Oeberg i Elvira Oeberg. Jak widać  zarówno w drużynie srebrnej, jak i w brązowej wystąpiło rodzeństwo. Bracia okazali się lepsi dziś od sióstr.
 

Dalekie miejsce Polski

Polska drużyna straciła do Francji ponad 5 minut. Pomimo niezłego strzelania w biegu nasi reprezentanci i reprezentantki spisali się słabo, co dało im piętnastą pozycję. Skład polskiej ekipy: Jan Guńka, Andrzej Nędza-Kubiniec, Anna Mąka, Joanna Jakieła.

wyniki zawodów

wiadomość własna

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%