Zamknij

Stefan Rogentin z najlepszym czasem 1. treningu zjazdu

06:42, 03.02.2022 Marek Cielec Aktualizacja: 06:47, 03.02.2022
Skomentuj

Jeszcze przed oficjalną ceremonią otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie do ostrej pracy na olimpijskich stokach przystąpili alpejczycy. Dziś odbył się pierwszy oficjalny trening zjazdu, na którym najlepszy wynik uzyskał Szwajcar Stefan Rogentin. Polacy w tej konkurencji nie startują. 

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Pierwsze koty za płoty

Olimpijskie trasy w Yanqing to dla wszystkich zawodników spoza Chin nowość, dlatego niezwykle ważne w tym przypadku jest odpowiednie wykorzystanie oficjalnych mierzonych treningów zjazdu, które pozwolą im zapoznać się z warunkami, w których przyjdzie im walczyć o medale i przyjąć odpowiednią strategię. Nie dziwi też, że wyniki pierwszego treningu, który znalazł się w programie igrzysk na czwartek, dość mocno odbiegają od rezultatów, które zazwyczaj widzimy w Pucharze Świata.

Zaskakujące wyniki z gwiazdką

Pierwsze miejsce na liście wyników treningu zjazdu zajął Szwajcar Stefan Rogentin, którego najlepszą pozycją zajętą w Pucharze Świata jest ósma lokata. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Hiszpan Adur Etxezarreta, który trzyma się raczej daleko od światowej czołówki. Tym razem z Rogentinem przegrał o zaledwie 0,08 sek. Trzeci był natomiast Włoch Christof Innerhofer ze stratą 0,26 sek. do pierwszego miejsca. Na czołowych pozycjach znaleźli się też Matthieu Bailet (czwarty), James Crawford (piąty) i Simon Jocher (szósty). Przy wymienionych nazwiskach, z wyłączeniem Crawforda, należy jednak dodać gwiazdkę i dodać, że każdy z nich ratował się jazdą na skróty (z ominięciem bramki), co w zawodach skutkowałoby dyskwalifikacją.

Jansrud powrócił

Lider klasyfikacji zjazdu w Pucharze Świata, Aleksander Aamodt Kilde uplasował się na treningu dopiero na siódmej pozycji, co i tak było najlepszym wynikiem spośród głównych faworytów do medali i w przypadku Kildego cały przejazd był czysty bez wyjechania poza bramki kierunkowe. Kolega Kildego, Kjetil Jansrud, który powraca do rywalizacji po kontuzji, sklasyfikowany został na 43. miejscu. Warto przypomnieć, że cztery lata temu zdobył on srebrny medal za zjazd w Pjongczangu.

W niedzielę poznamy mistrza

W najbliższych dniach w piątek i sobotę odbędą się kolejne dwa treningu zjazdu przed rozgrywką medalową w tej konkurencji. Same zawody, w których rozstrzygnie się to kto zostanie nowym mistrzem olimpijskim zaplanowane są na niedzielę, 6 lutego. Nie będzie to jednak ostatni raz, kiedy zobaczymy zawodników na trasie zjazdu, gdyż później alpejczycy trenować będą jeszcze raz przed zawodami kombinacji alpejskiej i później wystąpią ponownie w zjeździe już w zawodach 10 lutego.

Wyniki 1. treningu

Źródło: własne

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%