Pjongczang 2018: Weronika Nowakowska załamana. “Staram się, jak mogę”

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

Obawiała się mrozu i niestety miała rację. Weronika Nowakowska poświęciła bardzo wiele przygotowując się do igrzysk, ale warunki ją paraliżują. – Bardzo się staram, a mam wrażenie, że jadę ciągle na trójce – powiedziała Przeglądowi Sportowemu Nowakowska po biegu pościgowym.

Polskie biathlonistki jechały ze zdecydowanie większymi ambicjami do Pjongczangu. Szczególnie liczyliśmy na Weronikę Nowakowską, ale już w sprincie było słabe strzelanie i taki sam bieg. – Miałam betonowe nogi – mówiła w sobotę Nowakowska. Powodem jest silny mróz, który po prostu naszym zawodniczkom przeszkadza. W dzisiejszym biegu pościgowym Weronika strzelała lepiej (dwa pudła, ale w tych warunkach to niezły rezultat), ale znów słabsza postawa na trasie nie pozwoliła na wyższe niż trzydzieste miejsce. – Mówiłam już o tym wcześniej, ale powtórzę jeszcze raz: nie jestem w stanie zmusić organizmu do maksymalnego wysiłku. Staram się, jak mogę, ubieram na siebie maksymalnie dużo, stosuję maści rozgrzewające, a nawet przyprawy, np. kurkumę i imbir, żeby rozgrzać organizm od środka, ale mięśnie są jakby skostniałe przy tej pogodzie. Teraz było trochę lepiej, ale to maksimum moich możliwości na ten dzień – skomentowała swój występ Weronika.

Pozostałe nasze reprezentantki też nie mają powodów do zadowolenia. Monika Hojnisz przychyliła się do zdania Weroniki Nowakowskiej, że mróz jest ich największą przeszkodą. – Ze strzelania nie jestem zadowolona. Dwa pierwsze pudła mnie zdemotywowały, ale walczyłam dalej. Bieganie też jednak nie było całkiem dobre. Pierwsze dwie pętle wszystko działało bez zarzutu, ale później miałam wrażenie, że narty pracują słabiej – oceniała Monika w rozmowie z Przeglądem Sportowym. Jedyna pozytywna informacja przed kolejnymi zmaganiami jest taka, że ma się ocieplić. – Pytanie, co z wiatrem, bo to on powoduje, że człowiek odczuwa minus dwadzieścia stopni – mówiła Weronika Nowakowska. Bieg indywidualny w środę.

Źródło: Przegląd Sportowy / Sport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.