Nie dla nich miejsce w kadrach narodowych – kto nie otrzymał powołania na sezon 2019/20?

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Przerwa pomiędzy sezonami zimowymi Pucharu Świata zawsze skutkuje zmianami w najwyższych narodowych kadrach biegaczy i biegaczek narciarskich. Jedni zawodnicy stopniowo się starzeją, dla przedwcześnie wyszukanych  młodych talentów progi kadry A okazują się zbyt wysokie, a jeszcze inni sportowcy zmieniają koncepcję swoich startów. Kto przed kolejnym sezonem nie uzyskał najcenniejszego powołania?

Riitta-Liisa Roponen – trzykrotna fińska mistrzyni drużynowa w biegach narciarskich skończyła w maju 41 lat. Mimo zaawansowanego jak na sportowca wieku w ubiegłym sezonie okazjonalnie startowała podczas zawodów Pucharu Świata, a także podczas MŚ w Seefeld. Czas płynie jednak nieubłaganie, a fińskie talenty, jak medalistka Mistrzostw Świata Juniorów Anita Korva, zabiegają o miejsce w najwyższej fińskiej kadrze. Roponen ustępuje więc miejsca młodszym.

Kathrine Rolsted Harsem – czasami mówi się, że łatwiej wywalczyć miejsce w czołowej dziesiątce biegu rangi Pucharu Świata, niż być w TOP 10 biegaczy z Norwegii. Boleśnie przekonała się o tym 30-letnia Harsem, mająca już na swoim koncie podia PŚ. Słabsze starty podczas otwierającego ubiegły sezon cyklu Lillehammer Trophy na stałe wypchnęły ją z norweskiej kadry narodowej. Powrócić do elity będzie niezwykle trudno.

Krista Parmakoski – o sytuacji Finki szerzej informowaliśmy tutaj. Medalistka mistrzostw świata oraz medalistka olimpijska pragnie przygotowywać się do nowego sezonu indywidualnie.

Daniel Rickardsson – Szwed jest daleki od znakomitej formy z sezonu 2010/11, kiedy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął trzecie miejsce. Pewny punkt szwedzkiej sztafety na przestrzeni lat zamierza skupić się na indywidualnych treningach, ale także na startach w maratonach. Czy pójdzie w ślady rodaczki – Britty Johansson Norgren?

Kevin Bolger – Solidny amerykański sprinter dość regularnie plasował się w czołowej „30” Pucharu Świata w tej specjalności w ubiegłym sezonie. Pomimo postępu względem sezonu 2017/18 trener Chris Grover nie znalazł dla niego miejsca w pierwszym zespole. Bolger będzie trenować razem z odpowiednikiem kadry “B”.

źródło: Twitter/usskiandsnowboard.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.