Parmakoski krokiem Kalli. Bez wicemistrzyni świata w fińskiej kadrze narodowej

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Krista Parmakoski postanowiła opuścić kadrę narodową podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2019/2020. Fińska biegaczka chce szlifować formę indywidualnie. – Czasami trzeba podjąć ryzyko – przyznaje wicemistrzyni świata.

Parmakoski w nadchodzącym okresie przygotowawczym zdecydowała się na indywidualne treningi. W sezonie 2019/2020 brak imprezy docelowej, a więc dla 28-letniej biegaczki to najlepszy czas na to, aby zaryzykować i spróbować nowych metod treningowych. – Po tak długiej obecności w kadrze narodowej musisz odważyć się na śmiałe zmiany. Przyszła zima będzie dobrą dla tego okazją ze względu na nierozgrywanie imprezy mistrzowskiej czy igrzysk. Zmiana jest zawsze dużym ryzykiem, ale musisz podjąć wyzwanie. Wierzę, że wciąż mogę znajdować nowe rozwiązania – skomentowała swoją decyzję zawodniczka. Takie rozwiązanie może zmienić podejście do pracy nad formą nie tylko u Kristy Parmakoski, ale również kadry narodowej. – Fakt, że dany zawodnik w grupie ubiega się o nowe pomysły, jest również szansą dla całej fińskiej drużyny narodowej. Musimy odważyć się szukać nowych bodźców treningowych – powiedział Matti Haavisto, jeden z duetu trenerów medalistki olimpijskiej. Drugim z nich jest mąż Kristy – Tommi Parmakoski, który będzie odpowiedzialny za siłę i szybkość.

Krista Parmakoski poszła więc w ślady Charlotte Kalli, która w przeszłości zdecydowała się na bardzo podobny ruch. Finka dołączy do swojej drużynie w listopadzie, tuż przed inauguracyjnymi zawodami w Ruce. – Dyskutowaliśmy nad tą zmianą z Matti przez długi czas. Plany obozów są w toku. Podobne treningi do tych z ubiegłych lat mogą być skuteczniejsze. Staramy się, aby wszystko wykonać jak najdokładniej – dodała Parmakoski.

Kadrę narodową fińskich biegaczek tworzyć więc będą:
– Kerttu Niskanen
– Laura Mononen
– Anne Kylloenen
– Anita Korva
– Eveliina Piippo
– Andrea Julin
– Katri Lylynpera
– Emmi Lamsa
– Johanna Matintalo
– Vilma Nissinen
– Susanna Saapunki

źródła: kestavyysurheilu.fi/hiihtoliitto.fi

2 thoughts on “Parmakoski krokiem Kalli. Bez wicemistrzyni świata w fińskiej kadrze narodowej

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.