MŚ w Oberstdorfie 2021. Pewne zwycięstwo Johannesa Lampartera

15:45, 04.03.2021 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 17:08, 04.03.2021

Johannes Lamparter został mistrzem świata w kombinacji norweskiej w rywalizacji na dużej skoczni. Austriak wygrał z dużą przewagą nad Jarlem Magnusem Riiberem i Akito Watabe. Szczepan Kupczak zajął 27. miejsce, a Andrzej Szczechowicz był 39.

Kombinatorzy norwescy przenieśli się na duży obiekt, gdzie rozegrane drugie zawody indywidualne na tych mistrzostwach. Zwycięzcą serii skoków został Johannes Lamparter, który uzyskał odległość 138 metrów. Stosunkowo niedużą stratę do Austriaka przed biegiem mieli Akito Watabe (22 sekundy), Jarl Magnus Riiber (37 sekund) i Ryota Yamamoto (38 sekund). Kolejni zawodnicy trafili już ponad półtorej minuty. Bardzo dobry skok oddał Szczepan Kupczak. Polak osiągnął 128,5 metra i zajmował 11. miejsce ze stratą dwóch minut i dwóch sekund. Andrzej Szczechowicz po skoku był 35. Więcej o serii skoków w tym artykule.

Wyniki po serii skoków

Na początku biegu Johannes Lamparter powiększał przewagę nad Akito Watabe. Do Japończyka zbliżał się Jarl Magnus Riiber, który szybko zostawił Ryotę Yamamoto. Już podczas drugiego okrążenia Riiber biegł razem z Watabe. Na półmetku mieli ponad pół minuty straty do Lampartera. Norweg jednak zdecydował się na bieg za plecami Japończyka, więc dwójka straciła już szansę na złoty medal, bo przewaga Johannesa Lampartera wzrosła. Młody Austriak sięgnął po największy sukces w karierze, zdecydowanie wygrywając dzisiejszą rywalizację w Oberstdorfie. Jarl Magnus Riiber pewnie pokonał w końcówce Watabego i zdobył srebrny medal.

Szczepan Kupczak wystartował do biegu z 11. pozycji. Z niewielką stratę do Polaka sklasyfikowani byli dobrzy biegacze, tacy jak Eric Frenzel, Ilkka Herola i Jens Luraas Oftebro. Po pięciu kilometrach Kupczak spadł na 16. miejsce. W drugiej części zmagań polskiego zawodnika wyprzedziło jeszcze kilku rywali i lepszy z naszych reprezentantów dobiegł do mety na 27. miejscu. Andrzej Szczechowicz również nie utrzymał pozycji zajmowanej po skoku. Ostatecznie był 39.