MŚ w Oberstdorfie 2021. Lamparter najlepszy po rundzie skoków, dobra próba Kupczaka

no

fot. M. Rudzińska

Johannes Lamparter z Austrii prowadzi po rundzie skoków przed biegiem do kombinacji norweskiej, rozgrywanej na dużej skoczni w Oberstdorfie (HS 137). Najlepszy Polak, Szczepan Kupczak, jest jedenasty.

no
fot. M. Rudzińska

Na liście startowej serii skoków widniały dziś 52 nazwiska. Wszyscy zgłoszeni kombinatorzy przystąpili do rywalizacji, a najlepszym z nich na półmetku okazał się Johannes Lamparter. Austriak o metr przekroczył rozmiar skoczni wynoszący 137 metrów. W niedalekim odstępie czasowym przed rundą biegową znajdują się za nim główni faworyci, czyli Akito Watabe (137.5, 22 sekundy straty) i mistrz świata ze skoczni normalnej, Jarl Magnus Riiber. Norweg osiągnął 135 metrów i na 37 sekund do nadrobienia do Lampartera.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Szczepan Kupczak. Najbardziej doświadczony polski kombinator norweski uzyskał 128.5 metra, co plasuje go na jedenastym miejscu. Polak traci 2 minuty i 2 sekundy do lidera po skoku. Drugi z Biało-Czerwonych, Andrzej Szczechowicz, skoczył 108 i pół metra, jest 35.

Pełne wyniki serii skoków

źródło: inf. własna

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej