fot: Eurosport

Za nami pierwsze biegi mężczyzn na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Eliminacje do przyszłotygodniowych zmagań na dystansie 15 kilometrów stylem dowolnym wygrał reprezentant Tajlandii Mark Chanloung, która wyprzedził Nowozelandczyka Campbella Wrighta i Duńczyka Martina Moellera. Awans wywalczyło łącznie dziesięciu zawodników.

fot: Eurosport

Biegi eliminacyjne dla reprezentantów słabszych narciarsko, a dość często egzotycznych państw, to już tradycyjny punkt mistrzostw świata. Dziś o awans do biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym, który zaplanowany jest na 3 marca, walczyło osiemdziesięciu pięciu zawodników.

Prawo startu w przyszłotygodniowym biegu wywalczyło dziś dziesięciu biegaczy. Najlepszy czas zanotował reprezentant Tajlandii Mark Chanloung, który wyznaczony przez organizatorów dystans pokonał w 24:23,8 min. Drugie miejsce zajął 18-letni Nowozelandczyk Campbell Wright, który z powodzeniem startuje także w zawodach biathlonowych. Trzeci był Duńczyk Martin Moeller startujący dziś z “jedynką”. Awans wywalczyli także reprezentanci takich krajów jak: Islandia, Belgia, Australia, Mongolia i Łotwa.

Pełne wyniki

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Źródło: informacja własna