MŚ w lotach – Planica 2020. Rusza walka o medale. Kiedy startują Polacy? (lista startowa)

Już dzisiaj skoczkowie zmierzą się w dwóch pierwszych seriach konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Na obiekcie w Planicy o medale powalczy czterdziestu skoczków, w tym czterech reprezentantów Polski.

Początek dzisiejszej rywalizacji zaplanowano na godzinę 16:00. Dwie serie konkursowe zostaną poprzedzone rundą treningową, która ma zacząć się o 15:00. Na starcie pojawi się czterdziestu zawodników z trzynastu krajów, w tym czterech reprezentantów Polski. Wczorajsze skoki treningowe i kwalifikacyjne pokazały, że i tym razem możemy liczyć na widowisku pełne dalekich lotów, któremu dodatkowo towarzyszy zimowa sceneria. W czasie konkursu temperatura ma oscylować w okolicy 0°C, natomiast wiatr osiągać prędkości około 1 m/s. Obiektem rywalizacji będzie Letalnica. Rozmiar skoczni to 240 metrów, natomiast punkt konstrukcyjny jest usytuowany na 200 metrze.

Według bukmacherów największą szansę na objęcie prowadzenia po pierwszych dwóch rundach ma Markus Eisenbichler. Niemiec triumfował we wczorajszych kwalifikacjach, czym potwierdził, że w ten weekend również będzie walczył o najwyższe laury. Pośród faworytów są także lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud oraz świetnie dysponowany wczoraj Michael Hayboeck. Wśród szerokiego grona kandydatów do medali są też inni Norwegowie – obrońca złota Tande oraz jego kolega z drużyny Johansson, ale i Polacy z wicemistrzem z Oberstdorfu, Kamilem Stochem na czele.

Jako pierwszy na belce pojawi się dzisiaj Matthew Soukup, natomiast jako ostatni swój skok odda Halvor Egner Granerud. Mistrz sprzed dwóch lat – Daniel Andre Tande, wystartuje już jako dwudziesty pierwszy. Tuż po nim swój skok odda pierwszy z Polaków – Andrzej Stękała. Kolejnymi biało-czerwonymi na platformie startowej będą dwudziesty siódmy Kamil Stoch, trzydziesty czwarty Piotr Żyła i trzydziesty siódmy Dawid Kubacki.

Lista startowa

Źródło: informacja własna