MP w Zakopanem. Ależ to była walka! Kamil Bury najlepszy w biegu masowym

10:18, 27.03.2022 Marta Grzyb

Niedzielne zmagania na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem stanowią zwieńczenie rozpoczętych w piątek Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich. W ostatniej męskiej konkurencji krajowego czempionatu, jaką był bieg masowy rozgrywany techniką dowolną na dystansie 12,5 kilometra, najlepiej poradził sobie Kamil Bury.

Kto brylował w piątek i w sobotę?

Po piątkowych zmaganiach sztafet i sobotnich biegach interwałowych nadszedł czas na ostatnią konkurencję Mistrzostw Polski Seniorów, jaką są biegi masowe rozgrywane techniką dowolną. Przypomnijmy, że w dwóch pierwszych dniach imprezy odbywającej się na trasach zakopiańskiego Centralnego Ośrodka Sportu tytuły mistrzowskie wywalczyły drużyny KS AZS AWF Katowice wśród mężczyzn oraz KMS Istebna u kobiet. W indywidualnych zawodach złote medale zdobyli z kolei Dominik Bury i Monika Skinder.

Niedziela dla Kamila Burego

Tak jak to miało miejsce w piątek i sobotę, tak i w niedzielę jako pierwsi do rywalizacji przystąpili panowie. Punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczął się rozgrywany techniką dowolną na dystansie 12,5 kilometra bieg masowy mężczyzn. Przystąpiło do niego 26 zawodników, choć ostatecznie ukończyło go 25 biegaczy.

Wyznaczoną trasę najszybciej pokonał Kamil Bury. Potrzebował do tego 28:57,2 minut. Tym samym indywidualne złote medale krajowego czempionatu w męskich konkurencjach powędrowały wyłącznie do braci Bury. Jak już bowiem wspomniano, w sobotę tytuł mistrzowski wywalczył młodszy z rodu, Dominik. Co ciekawe, nie stanął on na starcie ostatnich zawodów.

W niedzielę - obok Kamila Burego - na podium mistrzostw Polski stanęli także Maciej Staręga i Kacper Antolec. Ich straty do tryumfatora były jednak minimalne. Wyniosły odpowiednio 1,1 oraz 2,2 sekundy. Pozostałe lokaty w czołowej szóstce zajęli: Robert Bugara, Michał Skowron i Mateusz Haratyk.