MP w Zakopanem. Złoto faworytki w biegu na 5 kilometrów

14:06, 26.03.2022 Daniel Topczewski
reo

W Zakopanem trwają Mistrzostwa Polski Seniorów w biegach narciarskich. W sobotnie przedpołudnie panie rywalizowały w biegu na 5 kilometrów stylem klasycznym. Złoto na tym dystansie wywalczyła Monika Skinder, która pod nieobecność Izabeli Marcisz była główną faworytką do mistrzowskiego tytułu i nie zawiodła oczekiwań.

fot: M. Król

Sobota jest drugim dniem Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich. Po piątkowej rywalizacji sztafet nadszedł czas na rozegranie pierwszych indywidualnych konkurencji krajowego czempionatu. Tym razem panie i panów czekały rozgrywane stylem klasycznym biegi interwałowe. O poranku wystartowali mężczyźni, którzy mieli do pokonania 10 kilometrów stylem klasycznym. Złoto wywalczył faworyt - Dominik Bury.

Złoto faworytki

Kilkadziesiąt minut po panach na trasie zakopiańskiego Centralnego Ośrodka Sportu pojawiły się panie, które rywalizowały na dystansie 5 kilometrów techniką klasyczną. Główną kandydatką do złota, pod nieobecność Izabeli Marcisz, była Monika Skinder. 20-latka nie zawiodła i sięgnęła po tytuł mistrzyni kraju. Linię mety minęła z czasem 15:50,5.

Pozostałe zawodniczki nie były w stanie zbliżyć się do wyniku Skinder. Srebrna medalistka Karolina Kukuczka przegrała z triumfatorką o niemal czterdzieści sekund (+39,2 sek). Na najniższym stopniu podium stanęła Weronika Jarecka (+1:36,6 min), która minimalnie pokonała czwartą na mecie Kamilę Idziniak (+1:37,2 min). Piąta była Magdalena Kobielusz, a szósta Justyna Pradziad.