Monika Hojnisz-Staręga po sprincie w Oberhofie: “Mogę być z siebie dumna”

fot. M. Król

fot. M. Król

Monika Hojnisz-Staręga była najlepszą z reprezentantek Polski w czwartkowym sprincie w Oberhofie. Polka zajęła ósme miejsce i wyrównała najlepszy wynik osiągnięty w tym sezonie, a po biegu przyznała, że liczy na jeszcze lepsze rezultaty. Chorzowianka zdradziła również, że w trakcie rywalizacji zmieniała ustawienia karabinu.

Czwartkowy sprint w Oberhofie był bardzo udany dla Moniki Hojnisz-Staręgi, która odbiła sobie niepowodzenia z Hochfilzen i Annecy Le Grand Bornand. W Austrii Polka dobrze rozpoczęła rywalizację, ale potem upadła i nie ukończyła sprintu, a we Francji zajęła pechowe 61. miejsce i nie awansowała do biegu pościgowego. Dziś, aby nie dopuścić do powtórki z tamtych zawodów, biathlonistka z Chorzowa już od pierwszego okrążenia biegła mocnym tempem za co zapłaciła w końcówce.

Największe straty w sprincie zawsze ponosiłam na pierwszym okrążeniu. Dzisiaj chciałam pobiec równo od początku. Wydawało mi się, że umiejętnie rozkładam sobie siły, ale widocznie czegoś jednak w końcówce zabrakło. Totalnie mnie odcięło na ostatnich pięciuset metrach, do mety dotarłam resztkami sił – mówiła po biegu Hojnisz-Staręga.

Brązowa medalistka mistrzostw świata z Nowego Mesta miała w Oberhofie szansę na jeszcze lepszy wynik, ale jedno pudło w stójce kosztowało ją utratę kilku pozycji. Wiatr nie był dzisiaj naszym sprzymierzeńcem. Widać to było zwłaszcza na przystrzeliwaniu gdy raz wiał z lewej, raz z prawej. Mogę być jednak z siebie dumna, bo udało mi się spostrzec zmieniające warunki, pokręciłam ustawieniami karabinu i się sprawdziło tłumaczyła biathlonistka. – Szkoda pudła w stójce, bo akurat wtedy nie wiało. To był ewidentny mój błąd. Zawodniczki na stanowiskach obok pudłowały i to mnie zdekoncentrowało – dodała Hojnisz-Staręga.

Biathlonistka z Chorzowa nie miała zbyt udanego początku sezonu, a najlepsze starty notowała w Oestersund plasując się na 20. miejscu w sprincie i na 8. pozycji w biegu indywidualnym. Wynik z Oberhofu jest zatem wyrównaniem najlepszego rezultatu osiągniętego przez Hojnisz-Staręgę tej zimy. – Ósme miejsce biorąc pod uwagę jak wyglądały moje starty pod koniec ubiegłego roku jest bardzo dobrym rezultatem. Czekam jednak na jeszcze lepsze – zakończyła Polka.

Źródło: Polski Związek Biathlonu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.