Mistrzyni świata pokonała przeciwności i wraca do intensywnych treningów

fot: M. Rudzińska

Sześciokrotna medalistka mistrzostw świata w biegach narciarskich, Frida Karlsson, uporała się z problemami zdrowotnymi i wróciła do intensywnych treningów. Członkini złotej sztafety z czempionatu z Seefeld zmagała się ostatnio z ogromnym przemęczeniem, przez co musiała zmniejszyć swe obciążenia treningowe.

fot: M. Rudzińska

O ponadprzeciętnym talencie Fridy Karlsson sympatycy narciarstwa biegowego przekonali się już niejednokrotnie. Mimo młodego wieku, Szwedka ma już na swoim koncie sześć medali seniorskiego czempionatu. Ponadto, jako jedna z niewielu aktywnych biegaczek, potrafi ona pokonać Therese Johaug, co udowodniła choćby w biegu rozegranym techniką klasyczną na dystansie 30 kilometrów w Oslo (7 marca 2020 roku).

Niestety, 22-latka często źle reaguje na wysokie obciążenia treningowe. W związku z tym dużo słyszy się o jej problemach, związanych z przeciążeniem organizmu. W ostatnim czasie problemy te powróciły, o czym szerzej pisaliśmy tutaj. Do przemęczenia doszło również przeziębienie… Konieczna była więc przerwa od intensywnych treningów.

Okazuje się, iż przymusowy odpoczynek dobrze wpłynął na Szwedkę. Jak poinformował serwis nettavisen.no, Karlsson ponownie trenuje na wysokich obrotach, a organizm zawodniczki „nie wyraża sprzeciwu” wobec takiego obrotu spraw. – Podąża za ustalonym planem – przyznał na konferencji prasowej lekarz szwedzkiej drużyny narodowej, Per Andersson. Aktualnie ekipa „Trzech Koron” przebywa na zgrupowaniu we francuskich Pirenejach.

Z powrotu zawodniczki oraz jej aktualnej dyspozycji zadowolony jest menedżer reprezentacji Szwecji, Anders Bystroom. – Zeszła później niż inni i na początku trenowała indywidualnie. Zrobiła postęp i wygląda dobrze – powiedział. Oby tym razem problemy zawodniczki nie wróciły do niej tak, jak bumerang.

Źródło: nettavisen.no