Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim za nami

fot. PAP

fot. PAP

Biathlonistki pod wodzą nowego trenera przygotowują się do sezonu olimpijskiego. W Kościelisku w dniach 28-30 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. Rywalizacja przebiegła pod znakiem silnego wiatru, co przyniosło niekiedy zaskakujące wyniki. 

W środę 28 czerwca odbyły się biegi indywidualne. Wśród pań na dystansie 6 km dominowały zawodniczki kadry A. Zloty medal zdobyła Monika Hojnisz, srebrny Magdalena Gwizdoń, a brązowy Krystyna Guzik. – Było nieźle, ale strzelanie jest zdecydowanie do poprawki! I nie mogę tu wszystkiego zwalić na wiatr. Przyczyna leży raczej w tym, że do tej pory zrobiliśmy mało treningów na tzw. tętnie, a właśnie zbyt mocne koncentrowanie się na opanowaniu oddechu, skutkuje błędami na strzelnicy – oceniała po zawodach Hojnisz.
W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Andrzej Nędza Kubiniec, drugi był Mateusz Janik, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Szczurek.

Pełne wyniki biegów indywidualnych 

Dzień później biathloniści rywalizowali w biegach sprinterskich. Mistrzynią została Anna Mąka, drugie miejsce zajęła Karolina Trzaska, a trzecia była wracająca po przerwie macierzyńskiej Weronika Nowakowska. Drugi złoty medal wywalczył Andrzej Nędza Kubiniec. Wicemistrzem został Marcin Szwajnos, a trzeci był Tomasz Zając.

Pełne wyniki sprintów

W sobotę odbyły się biegi masowe. W tej konkurencji równych sobie nie miała Weronika Nowakowska, która zdobyła drugi, ale tym razem złoty medal. Do złotego medalu w sprincie, srebro w biegu masowym dołożyła Anna Mąka. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Karolina Pitoń. – Jestem bardzo zadowolona, bo dziś zwycięstwo, a wczoraj brąz. Przyznam, że odkąd jestem mamą, cieszę się sportem jeszcze bardziej – tym, że udało się wrócić w niezłej formie, że moi najbliżsi byli tu ze mną i dodawali sił w tak trudnej pod każdym względem rywalizacji – skomentowała Nowakowska.
W męskiej rywalizacji tym razem górą była Mateusz Janik. Drugie miejsce zajął Marcin Piasecki, a trzecie był  Krzysztof Pływaczyk.

Pełne wyniki biegów masowych
Wyniki sztafet juniorskich 

Kolejnym etapem przygotowań do sezonu olimpijskiego naszych biathlonistek będzie rozpoczynające się dzisiaj zgrupowanie w Ramsau.

źródło: biathlon.com.pl / PAP

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.