Misja Pekin rozpoczęta. Biegacze po pierwszym zgrupowaniu

fot. PZN

Biegacze narciarscy mają za sobą pierwsze zgrupowanie w okresie przygotowawczym. Podopieczni Jana Antolca z kadry narodowej młodzieżowej od 13 do 20 maja 2021 roku przebywali na obozie w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Nasi juniorzy trenowali wspólnie z reprezentantami kadry narodowej mężczyzn, którzy również w Wałczu rozpoczęli przygotowania do sezonu olimpijskiego pod okiem trenera Lukasa Bauera.

fot. PZN

W zgrupowaniu w Wałczu uczestniczyli wszyscy powołani do kadry narodowej zawodnicy oraz zawodniczki. Pogoda dopisała, dzięki czemu w trakcie ośmiodniowego obozu nasi reprezentanci mogli zrealizować zaplanowany wcześniej program treningowy.

W Wałczu odbyły się testy sprawnościowe całej grupy oraz miało miejsce pierwsze w sezonie wejście na nartorolki. Podopieczni Jana Antolca realizowali w Wałczu trening wszechstronny. Nasi juniorzy skupiali się na ćwiczeniach zwinnościowych, szybkościowych oraz silne nóg i rąk.

Podczas obozu odbyły się również biegi na orientację, treningi na kajakach oraz ćwiczenia w basenie jako jednostka treningowa oraz regeneracyjna. Przed obozem w rozmowie z nami o swoich nadziejach przed sezonem olimpijskim mówił Maciej Staręga.

– Celem jest zakwalifikowanie się na igrzyska. Poczyniłem już pewne kroki w tym kierunku. Kwalifikacje uzyskuje się przez ranking Pucharu Narodów. Zbierałem w minionym sezonie punkty dla nas, ale wiadomo, że musi być jeszcze odpowiednia dyspozycja przed igrzyskami. I mam nadzieję brak kontuzji. Ten sezon może z tego względu będzie dla mnie ważny, bo chciałbym pobiec na tych igrzyskach wreszcie na swoim poziomie. Byłem dotąd dwa razy na tej imprezie i dwa razy nie miałem szczęścia. W Soczi upadłem pechowo przy bardzo dobrej dyspozycji, a przed Pjongczangiem doznałem kontuzji. Chciałbym zatem pojechać na te igrzyska i być wysoko na liście wyników. To jest mój cel – przyznał najlepszy polski zawodnik. Całą rozmowę znajdziecie tutaj.

Źródło: Anna Karczewska / PZN / Sportsinwinter.pl

Mateusz Król
Obserwuj