Krystyna Guzik wraca do kadry. Nowa rola wicemistrzyni świata

Screen - Youtube

Krystyna Guzik bierze udział w zgrupowaniu polskich kadr narodowych w Obertilliach. Wicemistrzyni świata będzie asystentką szkoleniowca Rafała Lepela w ramach praktyk. 

Screen – Youtube

O Krystynie Guzik po zakończeniu sezonu 2017/2018 nie słyszeliśmy zbyt wiele. Potem kibice mogli dowiedzieć się o jej pracy dla wojska i tym, że 39-latki nie zobaczymy już na biathlonowych trasach. Od kilku miesięcy srebrna medalistka mistrzostw globu w Novym Meście z 2013 roku bierze udział w kursie trenerskim organizowanym przez IBU Academy.

Teraz Polka sprawdzi się w nowej roli podczas pracy z naszą kadrą narodową. Guzik bierze w udział zgrupowaniu kadr w Obertilliach, które rozpoczęło się 27 grudnia. To przystanek biało-czerwonego zespołu przed pucharowym startem na wysokości w Pokljuce. Krystyna pomaga tam Rafałowi Lepelowi, który w Austrii odpowiada za całą kadrę. Tobias Torgersen bowiem dołączy do teamu w Słowenii, podobnie jak Kamila Żuk, która po rozmowie z norweskim szkoleniowcem została w kraju i nie pojawi się na obecnie trwającym zgrupowaniu.

Źródło: PZBiath

Obserwuj