Koronawirus w kadrze Ukrainy. Biathloniści trafili na izolację

fot. M.Król

Trenująca aktualnie w Beitostoelen reprezentacja Ukrainy w biathlonie trafiła na izolację po tym jak u jednego z członków ekipy test na koronawirusa COVID-19 dał wynik pozytywny. O sprawie poinformował prezes Ukraińskiego Związku Biathlonu, który nie zdradził jednak personaliów zakażonej osoby.

fot. M.Król

Do inauguracji Pucharu Świata w biathlonie pozostało niewiele ponad dwa tygodnie. Podczas gdy wszystkie reprezentacje powoli szykują się do pierwszych startów kontrolnych na śniegu, kadra Ukrainy przebywa w samoizolacji. To podczas obozu w Beitostoelen. Wszystko przez pozytywny wynik testu na koronawirusa u jednego z przedstawicieli drużyny, którego tożsamość nie została podana do wiadomości publicznej dlatego na razie nie wiadomo czy chodzi o biathlonistę czy o kogoś ze sztabu szkoleniowego ukraińskiej ekipy. Pozostali członkowie drużyny otrzymali negatywne wyniki i nie wykazują objawów.

Bez wpływu ma przygotowania

Informację o konieczności izolacji kadry naszych wschodnich sąsiadów przekazał prezes Ukraińskiego Związku Biathlonu Wołodimir Brynzak. Sytuacja ta, mimo wszystko, nie powinna zbytnio wpłynąć na przygotowania Ukraińców. Biathloniści na razie są zmuszeni do przebywania z dala od innych ekip, ale nadal mają możliwość przeprowadzania normalnych treningów. Do wspólnych zajęć powinni wrócić za około tydzień.

Przypomnijmy, że od tego sezonu IBU będzie zalecać szczepienia wszystkim sportowcom, ale należy przy tym zaznaczyć, że nie wprowadzi obowiązku zaszczepienia się. Za testy mają jednak płacić zawodnicy, którzy by móc rywalizować będą musieli przedstawiać negatywne wyniki nawet kilka razy w tygodniu.

Źródło: biathlon.com.ua