Kolejny sukces polskiego juniora. Guńka brązowym medalistą MEJ

© Deubert/IBU

Utalentowany polski junior Jan Guńka dopisał dziś kolejny sukces do swojej listy osiągnięć. 19-latek wywalczył w słoweńskiej Pokljuce brązowy medal MEJ w biathlonowym biegu pościgowym notując spory awans, bowiem po sprincie plasował się poza czołową dziesiątką. Złoto zdobył Paul Fontaine z Francji.

© Deubert/IBU

Duży awans

Jan Guńka po wczorajszym sprincie nie był w zbyt komfortowym położeniu. Polak wyruszył z bramek startowych jako jedenasty ze stratą niemal 50 sekund do lidera, ale już po pierwszym strzelaniu przesunął się na szóstą lokatę dzięki bezbłędnemu strzelaniu. Podczas kolejnych wizyt na strzelnicy Polak powoli odrabiał straty do podium, by po trzecim okrążeniu awansować na pozycję dającą medal. Przed ostatnim strzelaniem Guńka plasował się na drugim miejscu, ale nie udało mu się strącić jednego krążka, przez co musiał udać się na rundę karną.

Piąta pętla biegowa była już tylko formalnością, gdyż Polak miał bezpieczny zapas czasowy nad kolejnymi rywalami i pewne było, że zdobędzie medal. Zagadką pozostawał jedynie jego kolor. Ostatecznie Guńka nie zdołał wyprzedzić biegnącego przed nim Fina Otto Inveniusa i finiszował jako trzeci. Złoto zdobył strzelający dziś na czysto Francuz Paul Fontaine.

W biegu pościgowym startowali także Marcin Zawół i Fabian Suchodolski. Pierwszy z wymienionych dobrze spisywał się na trasie, ale słabo strzelał, co przełożyło się na 24. miejsce na mecie. Drugi z naszych reprezentantów uplasował się na 45. pozycji.

Wyniki

Źródło: informacja własna