Kolejni reprezentanci Polski zakończyli kariery

fot. PZN

To nie są dobre wieści dla polskich kibiców. Aż troje młodych przedstawicieli biegów narciarskich zdecydowało się zakończyć swoją przygodę tuż przed sezonem olimpijskim. Oprócz Elizy Ruckiej, o której pisaliśmy niedawno, kariery zakończyli także Dawid Damian oraz Hanna Popko.

fot. PZN

Niedawno informowaliśmy was o tym, że do zakończenia kariery przez zdrowie zmuszona została Eliza Rucka. Dwudziestolatka nie otrzymała zgody na dalsze trenowanie od Polskiego Związku Narciarskiego. – Powiedziano mi, że branie leków może być tak samo niebezpieczne jak moje omdlenia – mówiła nam.

Niestety okazuje się, że nie tylko Eliza zakończyła swoją przygodę z biegami przed sezonem olimpijskim. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, iż w grupie Martina Bajciciaka nie będzie już trenowała także Hanny Popko. Dzisiaj zawodniczka, która w lipcu dopiero wkroczy w pełnoletność, potwierdziła nam tę informację.

Co więcej karierę postanowił zakończyć również były podopieczny Lukasa Bauera. Dawid Damian, o którym mowa, w przeciwieństwie do Hanny Popko nie znalazł się w kadrach narodowych opublikowanych przez PZN w maju. Wtedy więc można było już się zastanawiać, co z dalszymi przygotowaniami 21-latka.

– Wraz z końcem sezonu postanowiłem zakończyć swoją przygodę z biegami narciarskimi – poinformował nas Dawid. – Ilość pracy i wyrzeczeń była nieadekwatna do osiąganego wyniku – dodał. Najlepszym jego wynikiem w poprzednim sezonie, a zarazem całej karierze pod względem zdobytych FIS punktów, było siódme miejsce na 15 kilometrów techniką dowolną w zmaganiach z cyklu Slavic Cup.

Źródło: informacja własna