Justyna Kowalczyk zamienia biegi narciarskie na biathlon. Nowa rola mistrzyni

fot. Irek Trawka

Justyna Kowalczyk-Tekieli wstąpiła w szeregi Polskiego Związku Biathlonu – objęła funkcję dyrektora sportowego. Tym samym była biegaczka została następczynią Adama Kołodziejczyka, który z kolei będzie przygotowywać kadrę narodową do nowego sezonu. 

fot. Irek Trawka

Dwukrotna mistrzyni olimpijska po zakończeniu kariery pozostała w Polskim Związku Narciarskim. Od sezonu przygotowawczego do zimy 2018/2019 przez dwa lata była asystentką trenera Aleksandra Wierietielnego, który stał na czele polskiej grupie narodowej biegaczek. Kowalczyk-Tekieli została z kadrą biało-czerwonych jeszcze na kolejny sezon. Przez ostatnie miesiące współpracowała ze słowackim szkoleniowcem Martinem Bajciciakiem.

Jak się okazało, 38-latka nie będzie już trenerką biegaczek, a to dlatego, że zakończyła współpracę w PZN-em. Teraz przed nią kolejne wyzwanie. Justyna Kowalczyk-Tekieli objęła bowiem posadę dyrektora sportowego w Polskim Związku Biathlonu. Przez ostatni rok tę funkcję pełnił Adam Kołodziejczyk. On jednak po sezonie 2o2o/2o21 ponownie został trenerem kadry narodowej po odejściu Michaela Greisa i Andersa Bratliego.

O możliwości takiego scenariusza pisaliśmy Wam już kilka dni temu. Wówczas prezes Polskiego Związku Narciarskiego mówił nam, że Kowalczyk-Tekieli nosi się z zamiarem zmiany pracy. – Chodzą też słuchy, że Kowalczyk prowadzi już rozmowy z Polskim Związkiem Biathlonu – przyznał Apoloniusz Tajner.

Źródło: Informacja własna