Igrzyska Europejskie 2023. Znamy skład polskich skoczków. Najsilniejsza obsada

fot. M. Rudzińska

Sześciu skoczków i pięć skoczkiń będzie liczyła reprezentacja Polski w skokach narciarskich na Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie i Małopolsce. Dyscyplina narciarska na igelicie zadebiutuje jako pokazowa podczas tej prestiżowej imprezy.

fot. M. Rudzińska

Igrzyska Europejskie rozpoczną się 29 czerwca. Wśród konkurencji objętych programem imprezy będą również skoki narciarskie. W ramach rywalizacji zawodniczki oraz zawodnicy wystartują na Średniej oraz Wielkiej Krokwi. Pierwsze zawody odbędą się na mniejszym z zakopiańskich obiektów (27-29.06). We wtorek (27.06) do walki o medale przystąpią skoczkinie narciarskie. W środę (28.06) odbędzie się konkurs indywidualny mężczyzn, a w czwartek (29.06) rywalizacja mieszana.

Jest skład polskich skoczków na Igrzyska Europejskie 2023

Następnie zmagania przeniosą się na Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza (30.06-1.07). W piątek (30.06) rozstrzygną się losy krążków w rywalizacji kobiet. Na sobotę (1.07) na belce zasiądą mężczyźni.

Polski Związek Narciarski poinformował, że w gronie mężczyzn nasz kraj będą reprezentowali zawodnicy z kadry A. To Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek. Wśród kobiet zobaczymy Nicole Konderlę, Annę Twardosz, Paulinę Cieślar, Wiktorię Przybyłę oraz Polę Bełtowską.

Bilety wciąż dostępne

12 kwietnia 2023 roku ruszyła sprzedaż biletów na wszystkie konkurencje tegorocznych igrzysk europejskich. W przypadku skoków narciarskich przygotowano zarówno bilety jednodniowe, jak i karnety. W przypadku zmagań na Średniej Krokwi ceny pojedynczych wejściówek wynoszą odpowiednio: 90 zł za bilet jednodniowy normalny, 60 zł za ulgowy oraz 81 zł za grupowy. Za trzydniowy karnet normalny trzeba zapłacić 216 zł, 144 zł za ulgowy oraz 194,40 zł za grupowy.

Kiedy rywalizacja przeniesie się na większy z obiektów, ceny wejściówek ulegną delikatnej obniżce. Bilet jednodniowy normalny kosztować będzie 70 zł, ulgowy 50 zł, a grupowy 63 zł. Karnety z kolei to wydatek rzędu 112 zł za dwudniowy normalny, 80 zł za ulgowy oraz 100,80 zł za grupowy.

Sprzedaż biletów potrwa do samych Igrzysk Europejskich, a zakupu będzie można dokonać także stacjonarnie w kasach obiektów sportowych, w dniu danej konkurencji. Ze względu na duże zainteresowanie kodami promocyjnymi, organizatorzy polecają jednak wcześniej zarejestrować się na stronie. Szczegóły tutaj >>>

Źródło: PZN

Mateusz Król
Obserwuj